4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Митрополит Онуфрій пояснив, яка молитва є найсильнішою

Молитва – звернення, бесіда з Богом, дихання для душі, через яке людина отримує Божественну благодать, яка її живить.

Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у проповіді в Неділю про митаря та фарисея.

«Піст і молитва – це основні чесноти, за допомогою яких людина духовно вдосконалюється і набуває подоби Божої», — сказав Архіпастир.

Предстоятель звернув увагу, що молитви бувають різними: просительними, покаянними, похвальними та подячними.

За його словом, основними в повсякденному житті людини є просительні та покаянні молитви, але дуже важливо й дякувати Богові за все і завжди. Найсильніша ж молитва — смиренна.

«Як ми чули в Євангельському зачалі, найсильнішою є смиренна молитва, — зазначив Першосвятитель. — Оскільки Господь гордим противиться, а смиренним дає благодать (Як. 4, 6). І ті, хто себе возносять, будуть рано чи пізно принижені. А ті, хто самі себе принижують, будуть возвишені Богом у свій час (Мф. 23, 12)».

Блаженніший владика нагадав, що усі дари, які ми маємо, — від Бога.

«Нехай Господь допомагає нам старатися в молитві пам’ятати, що Бог — Творець, а ми — творіння. Це розуміння зобов’язує людину змирятися. Той, хто гордує дарами, привласнює їх собі і стає злочинцем. Людина, яка смиряється, показує, що дари не її, а Божі. Таким чином людина правильно ставиться до свого Творця, і Бог примножує в такій людині таланти», — сказав він.

Його Блаженство побажав допомоги Божої усім, щоб навчитися такій молитві, й тоді, за його словом, «і під час Великого посту, і завжди в житті молитва буде поєднувати нас із Богом, допомагатиме підійматися сходами духовної досконалості та вмістити в себе дар спасіння».

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ: Ніхто не може заборонити Церкву Христову

Редактор Головний

2 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Які таємні молитви і навіщо читаються під час хрещення?

Редактор Головний