9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Митрополит Антоній пояснив, у чому суть посту

Несправедливість і жорстокість, які творяться і на нашій землі, і в інших точках планети, ніяк не скасовують піст, навіть більше – саме тому зараз треба посилити молитву і піст.

Про це сказав керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній у коментарі порталу «Православная жизнь».

«З погляду їжі в піст корисна насамперед та їжа, яка не відволікає від богоспілкування, від молитви, від любові до Бога та ближнього. Їжа, яка не робить нас залежними. Іншими словами, їжа як необхідність, а не джерело зайвого задоволення, пересичення чи втрати дорогоцінного часу на кухні.

Це головний критерій, і вже потім варто міркувати про саму їжу, наскільки вона пісна за своїм складом. Адже який сенс у пісній їжі, якщо ми об’їлися формально пісними, але дорогими, трудомісткими та вигадливими стравами? Якщо замість молитви довго поралися на кухні, складаючи черговий вегетаріанський кулінарний шедевр», – пояснив владика.

Митрополит Антоній нагадав слова святителя Іоанна Златоуста: «Зміст посту не в тому, щоб ми з вигодою не їли, а в тому, щоб приготоване для тебе з’їв бідний замість тебе».

Керуючий справами УПЦ звернув увагу на важливий сенс посту – допомогу ближньому.

«У нашій нинішній ситуації допомога ближньому – це насамперед підтримка братів і сестер по вірі. Підтримка і допомога тим, хто зараз більше страждає: хто залишився без доходу, без сім’ї, а також парафіянам та священикам, позбавленим храму.

Зараз, як ніколи раніше, Господь виявляє нам стражденних, яким ми в міру сил і можливостей могли б допомогти. Адже як говорить Сам Христос: «По тому пізнають усі, що ви Мої учні, якщо матимете любов між собою» (Ів. 13:35). У цьому полягає суть посту», – підсумував митрополит Антоній.

Джерело

Вас може зацікавити

Сиротою залишився 12-річний син: на Маневиччині клірики єпархії звершили чин похорону загиблого воїна

Редактор Головний

Відбулися збори Луцьких благочинь. ФОТО

Редактор Головний

Вірити у Бога – це вручити себе в Його Святі руки та творить Божу волю, – Предстоятель

Редактор Головний