7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини Публікації УПЦ

Митрополит Антоній пояснив, чому УПЦ не переходить на новий календар

Проблема переходу на новий календар в Україні більше політична, а не церковна.

Ппро це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), коментуючи вимоги до Церкви перейти на новий календар.

Ієрарх УПЦ нагадав, з якою метою та як запроваджувався новий календар у тих Православних Церквах, які його дотримуються. Він пов’язує впровадження календарної реформи у 20-х роках минулого століття з ім’ям Константинопольського патріарха Мелетія IV (Метаксакіса).

«Його прагнення перевести православних на новий календар, майже ідентичний західному – григоріанському, мотивувалося не скількі бажанням дати Церкві точніше літочислення, як політичними розрахунками на унію з Англіканською Церквою», – зазначає архієрей.

Митрополит Антоній нагадав про складнощі календарної реформи та певні літургійні проблеми, пов’язані з цим переходом. Наприклад, коли Великдень пізній, із богослужбового року може повністю випасти Петрів піст.

Керуючий справами УПЦ вважає, що зараз календарне питання – це більше політична проблема, ніж церковна.

«Ті, хто агресивно роздмухує цю тему, найменше думають про парафіян, особливо зараз, коли нашу Церкву в буквальному розумінні хочуть заборонити, а значить – знищити. Турбота про віруючих – наш найперший обов’язок. Давайте просто запитаємо: чи зараз заважає церковне життя за юліанським календарем вести людей до Бога? Зрозуміло, що ні. Чи наблизить нас до Господа перехід на новий календар? Відповідь також очевидна», – заявив владика.

Він вважає, що негатив від такого необдуманого переходу є дуже виразним.

«Досить пригадати всі наслідки радикальних церковних реформ, щоб пригальмувати будь-яку запопадливість не по розуму. Ввести в спокусу віруючих і викликати зараз у Церкві ще один розкол, м’яко кажучи, безвідповідально. Світська влада має право на підставі своїх пріоритетів вводити або скасовувати свята, які вона вважає державними. Наше ж право – відзначати церковні свята у свій встановлений багаторічною традицією час. І це право у нас ніхто відібрати не може», – заявив митрополит Антоній.

Джерело

Вас може зацікавити

Ми причащаємося, щоб стати єдиним тілом із Христом, бути усиновленими Богом: Проповідь у неділю 14-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, що людину робить святою

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл привітав секретаря єпархії прот. Миколая Бондарука з 55-річним ювілеєм

Редактор Головний