25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) – про те, який найголовніший виклик для священиків сьогодні?

Редакція «Православного життя», за підсумками конференції КДА щодо пастирського служіння, попросила митр. Антонія (Паканича) відповісти на питання: який сьогодні найголовніший виклик перед пастирем? 

Сьогодні, як і в усі часи, для пастиря головним завданням є спасіння. Без постійної внутрішньої роботи над собою, без довіри Богу, без духовного перетворення подвиги безглузді і, по суті, неможливі. «Врятуйся сам і навколо тебе врятуються тисячі», – прп. Серафим Саровський.

Якщо ж священик не переймається про своє спасіння, то чим він може допомогти іншим, які він в змозі дати поради і орієнтири?

Дерево пізнається по плодах. Добре дерево дає добрі плоди.
Так і священика можна дізнатися по його пастві. Який піп, такий і прихід – який начальник, такі і підлеглі. Все в світі взаємопов’язане.

«Навчіться перш самі робити добро, і тоді беріться навчити і інших робити теж, щоб слово вчення вашого було поєднане зі справою, і через те ставало більш удобоприйнятним для тих, які будуть слухати його» (прп. Симеон Новий Богослов, 77, 481).

Вчити сьогодні багато хто любить. Але, крім слів, потрібні і справи. Пастирю має не тільки показувати шлях, а й самому рухатися в потрібному напрямку. «Вчити неважко, але показати шлях, яким із зручністю можна досягти цього, – ось справа, гідна подиву» (свт. Іоанн Златоуст, 52, 644).

Коротко кажучи, справжній духовний пастир – це той, хто своїми думками, словами і справами говорить пасомим: роби як я.

Записала Наталя Горошкова

Вас може зацікавити

8 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний