9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

22 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 18-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
День пісний.

Совершается служба с полиелеемАп. Якова Алфєєва (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрпп. Андроніка та жінки його Афанасії (V).

Прав. Авраама праотця і племінника його Лота (2000 до Р.Х.). Мчч. Євентія (Іувентина) і Максима воїнів (361-363). Св. Поплії  сповідниці, диякониси Антіохійської (IV). Прп. Петра Галатійського (X).

Сщмчч. Константина і Петра пресвітерів (1918). Сщмч. Константина пресвітера (1937). Знайдення мощей прп. Севастіана сповідника (1997). Знайдення мощей прп. Іова Угольського (2008).

Корсунської ікони Божої Матері (988, XII). Шанованого чудотворного списка Корсунської ікони Божої Матері, йменованої “Шпилівська Прозренна”.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Єф., 234 зач., VI, 18-24. Лк., 32 зач., VII, 31-35. Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Лк., 51 зач., X, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“З КИМ ЗРІВНЯЮ ЛЮДЕЙ РОДУ ЦЬОГО? ТОБТО НЕВІРУЮЧИХ?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЯКЩО ГОСПОДЬ СТАВИТЬ ЦЕ ПИТАННЯ НІБИТО У ЗДИВУВАННІ, ТО НЕ ГОДИТЬСЯ І НАМ ДИВУВАТИСЯ З ЯВИЩА НЕВІР’Я?

 

ЗДАВАЛОСЯ Б, ЯК ІТИ ПРОТИ ВСЕСТОРОННЬОЇ ОЧЕВИДНОСТІ? І ВСЕ ОДНО ТАКИ ІДУТЬ. ЩО САТАНА ПРОТИВИТЬСЯ – ЦЕ НЕ ДИВНО; ЙОГО ІМ’Я ТАКЕ: ПРОТИВНИК ІСТИНИ ТА ДОБРА; ДОБРЕ Ж ВИДНО, ЩО БОГ Є, ЩО ВІН НІБИ СУДИТЬ ЙОГО І ЗАСУДИТЬ, ЩО СТРАТА ЙОГО ВЖЕ ПРИГОТОВАНА, А ВСЕ ЙДЕ НАПЕРЕКІР, І НЕ ДЛЯ ЧОГОСЬ ІНШОГО, ЯК ТІЛЬКИ НА ЗЛО І, ВІДПОВІДНО, НА ВЕЛИКУ ЗАГИБЕЛЬ.

 

ЧИ НЕ ДЛЯ ЦЬОГО ДУХ БОГОБОРСТВА ВОЛОДІЄ І НЕВІРУЮЧИМИ? ПРИНАЙМНІ ЗА ТИМИ ПОНЯТТЯМИ, ЯКІ МИ МАЄМО ПРО ДУШУ ТА ЇЇ ДІЇ, НЕВІР’Я, ЗА ОЧЕВИДНОСТІ ОСНОВ ВІРИ, НЕ МОЖНА ПОЯСНИТИ, ТАК І ЯК НЕ МОЖНА ПОЯСНИТИ РАБСТВО ГРІШНИКА ПЕРЕД ГРІХОМ, КОЛИ ВІН ДІЗНАЄТЬСЯ ЯСНО, ЩО ГРІХ ЙОГО ГУБИТЬ.

 

І ЯКЕ Ж ПРОТИРІЧЧЯ! ТІЛЬКИ НЕВІРУЮЧІ ВІДКИДАЮТЬ БУТТЯ САТАНИ І НЕЧИСТИХ ДУХІВ. ТІ, ЯКИМ БИ БІЛЬШЕ ВСЬОГО ТРЕБА БУЛО БИ СТОЯТИ ЗА НИХ, ЗОВСІМ ВІДСТУПАЮТЬ ВІД НИХ. НЕ ВІД НИХ ЖЕ САМИХ І НАУКА ЦЯ? ТЕМНІ ПІТЬМУ ЛЮБЛЯТЬ І НАВЧАЮТЬ ГОВОРИТИ, ЩО ЇХ НЕМАЄ І ЩО У МОРАЛЬНОМУ СВІТІ БУДУЄТЬСЯ САМЕ СОБОЮ. БЕЗ ЇХ ПІДСТУПІВ

Вас може зацікавити

30 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

ЧИ МОЖЛИВЕ ПОВТОРНЕ ТАЇНСТВО ХРЕЩЕННЯ

Редактор Головний

Героїчно загинув у День Незалежності: єпископ Афанасій звершив відспівування молодого воїна. ФОТО

Редактор Головний