-0.4 C
Lutsk
Середа, 11 Грудень, 2024
Всі новини УПЦ

МИТР. АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ): НАВІЩО УПЦ ПРОВОДИТЬ ХРЕСНУ ХОДУ В ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

Напередодні Дня Хрещення Русі наша Церква проводить традиційний хресний хід. І з цього приводу нам часом доводиться чути здивовані питання: навіщо вам це? Невже ви не можете тихо помолитися по храмах? Що це за демонстрації такі?

У тому-то й справа, що демонстрації і мітинги, за допомогою яких ті чи інші громадські організації намагаються відстоювати свої права, для Церкви не дуже підходять.

Скажу більше – будь-який вид т.зв. громадянського активізму, які ми спостерігаємо в останні роки, мало до чого хорошого привели. Сама атмосфера мітингу – з збудливими гаслами і речівками, з гіпертрофованим поділом людей на «наших» і «не наших», з ненавистю і агресією – неприйнятна для Церкви.

Чи означає це, що віруючі взагалі не можуть відстоювати свої права? Звичайно, це не так. Але для цього у нас є своя мова. Не мова гасел і ненависті, а мова молитви.

У той час, коли певні політичні сили крізь пальці дивляться на захоплення наших храмів або взагалі роблять вигляд, що Української Православної Церкви не існує, ми можемо зробити тільки одне – соборно, всією Церквою молитися за мир і наш народ.

Українська Православна Церква – не пригноблена меншість. Ми – найбільша релігійна конфесія нашої країни. Тому віруючі нашої Церкви – справжні живі православні люди – і виходять на хресні ходи.
Це не зігнані представники різних конфесій, а то і зовсім невіруючі, яких об’єднує тільки ненависть до канонічної Церкви, як ми бачили раніше. А люди, об’єднані любов’ю до Господа, до ближнього, до своєї Церкви і своєї країни.

Але найголовніша причина хресних ходів взагалі ніяк не пов’язана з політикою. Часи змінюються, одні політичні сили приходять, інші йдуть. Я нагадаю, що Церква на цій землі існує вже тисячу років і за цей час, хто тільки не промайнув повз, які тільки кризи і випробування не пронеслися. А Церква, як стояла, так і стоїть. І з самих ранніх пір, хресні ходи були вираженням спільної молитви, торжества нашої віри.

Ось і зараз, відзначаючи твердження Православ’я на нашій землі, ми виходимо не боротися, не доводити кому-небудь що-небудь. Ми виходимо торжествувати про Господа з молитвою на вустах. І ми віримо, що саме щира світла молитва зможе врятувати і зберегти нашу землю і наш народ.

Записала Наталя Горошкова

Джерело

Вас може зацікавити

15 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив молебень за встановлення миру в Україні

Редактор Головний

27 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний