0.1 C
Lutsk
Середа, 29 Листопад, 2023
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич): Ми уклінно молимося про припинення війни та відродження миру

Звернення Керівника справами Української Православної Церкви митрополита Антонія (Паканича).

Дорогі брати та сестри!

Ось уже два тижні, як на нашій багатостраждальній українській землі ведуться бойові дії. Щодня з великим душевним хвилюванням і болем ми дізнаємося про все зростаючу кількість убитих і поранених.

Зруйновано церкви, лікарні та будинки. Проте найгіршим є те, що руйнуються людські душі. Війна безжально калечить не тільки тіло, а й душу.

У ці трагічні дні ми уклінно молимося про припинення ворожнечі та відродження мирного життя.

З першого дня військового протистояння Українська Православна Церква, яка завжди була, є та буде зі своїм народом, надає допомогу всім, хто постраждав унаслідок бойових дій.

Сьогодні тисячі біженців знайшли притулок у наших обителях. Наші храми постійно відкриті для надання духовної та посильної матеріальної допомоги. Вже зараз можна сказати, що багато наших єпископів, священиків і мирян показали приклад справжньої євангельської жертовності. Завдяки їхнім працям постраждалі мають можливість постійно перебувати у храмах, де знаходять дах над головою та харчування.

І все ж таки не можна забувати про те, що зараз триває перший тиждень Великого посту. У своєму благословенні на цей піст Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що піст насамперед – час покаяння та молитви. Головна мета посту полягає в тому, щоб навчитися жити у мирі з Богом та злагоді один з одним.

Хочу звернутися до нашого духовенства, чернечих, а також мирян, які не перебувають на передовій і мають таку можливість. Прошу всіх, незважаючи на зовнішні складні обставини, на загальну тривогу та стурбованість, незважаючи на важку працю за сприянням постраждалим, намагатися тримати Великий піст.

Переконаний, що така наша духовна праця, особливо в критичних умовах сьогодення, стане вагомим внеском у справу припинення війни та примирення всіх ворогуючих сторін.

Гаряче сподіваємося, що молитвами Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, преподобних отців Печерських та всіх святих землі нашої Господь допоможе правителям порозумітися для якнайшвидшого припинення військового протистояння та відновлення миру.

Молимося, щоб мир повернувся на українську землю та в серця людей, щоб навіки у мирі та злагоді славилося Ім’я Всеблагого Бога.

Вас може зацікавити

8 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив святкування з нагоди престольного свята Пантелеймонівського храму Луцька

Редактор Головний