11.7 C
Lutsk
Четвер, 29 Вересень, 2022
Волинська єпархія Всі новини Фото

Керуючий єпархією очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у кафедральному соборі

21 квітня 2022 року, напередодні Великої П’ятниці, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Архіпастирю співслужили вікарій єпархії, єпископ Камінь-Каширський Афанасій, настоятель храму прот. Володимир Яцишин,  завідуючий канцелярією єпархії архім. Паїсій (Хомич),  прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та  клірики храму.

Головний зміст утрені Великої П’ятниці (яка зазвичай звершується напередодні ввечері) складає читання 12 Євангелій – вибраних глав з благовіствування усіх чотирьох євангелістів. В цих Євангеліях детально розповідається про останні години земного життя Спасителя, починаючи з Його прощальної бесіди з учнями після Тайної Вечері й завершуючи Його погребінням у гробі Іосифа Аримафейського. Вірні за цим богослужінням тримають у руках запалені свічки – на знак усвідомлення величі подвигу Христа та співчуття стражданням нашого Спасителя.

Завтра, у Велику П’ятницю, згідно з Уставом, Літургії немає. Вранці звершуються Великі часи.

Вас може зацікавити

3 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у день свята спомину чуда Архістратига Михаїла, що сталося в Хонех

Редактор Головний

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний