21.7 C
Lutsk
Понеділок, 21 Вересень, 2020
Волинська єпархія Новини Фото

Керуючий єпархією очолив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

4 березня 2020 року, у середу першої седмиці Великого посту, керуючий Волинською та Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Покровському храмі Луцька. 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель храму архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) клірики Свято-Покровського храму Луцька та гості у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував хор студентів Волинської духовної семінарії під керівництвом прот. Петра Муляра.

Опісля богослужіння владика Нафанаїл звернувся до присутніх зі словом проповіді. Владика розповів, що цього дня вперше у цьому році в храмах звершується Літургія на Передосвячених Дарів.

“Церква Христова, піклуючись про нас, грішних, потурбувалася про те, щоб віряни під час Великого посту могли причащатися Святих Христових Таїн не тільки у недільні дні, а й на буднях. Тому у цей період в середу та п’ятницю благословляється звершувати Літургію на Передосвячених Дарів”, – сказав владика.

“Увесь період посту спрямований на те, щоб смирити тіло людини та дати можливість Святому Духу через Причастя Святих Христових Таїн панувати у її душі”, – додав він та зауважив, що людина без допомоги Божої не зможе протистояти гріху.

Архіпастир також навів у приклад слова преп. Серафима Саровського, який казав, “якби Господь попустив, то лукавий би перевернув увесь світ, бо йому від природи дана аж така сила“. Владика Нафанаїл пояснив, що до падіння Дениця був першим ангелом після Бога. Тому людині вкрай важко боротися з силою, яка має безмежні можливості. Але цього не треба боятися, якщо ви з Богом.

Його Високопреосвященство наголосив і на тому, що цього дня Слово Боже повчає вірян, що молитва та піст повинні бути справжніми, не лицемірними, не на показ, бо це перекреслює усі подвиги людини.

Владика навів у приклад випадок, який стався з преподобним Силуаном, що ніс послух у 4-ому столітті.

“Він з учнем був запрошений на святкову трапезу, яка проходила у сусідньому монастирі. І вже повертаючись назад, учень хотів напитися у джерела води. Але преподобний каже: “Чадо! Ти що забув, що у нас строгий піст, ми не їмо сьогодні нічого і не п’ємо. Але учень був здивований та сказав, що вони ж були на трапезі, де і пили, і їли. Але Силуан відповів: ми це робили, щоб не показувати, що ми посники, щоб не бути лицемірними перед іншими. Чим нас пригощали, ми те і їли. Але у нас свій піст”, – розповів владика та на останок побажав усім надихатися настановами Святих Отців, щоб кожен зміг належно пройти Святу Чотиридесятницю та зустріти Пасху Христову.

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі звершили молебень за Україну. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл у свято Введення у Храм Богородиці звершив дияконську хіротонію. ФОТО

Редактор Головний

У Свято-Успенській Почаївській Лаврі розпочались святкування з нагоди дня обрітення мощей прп. Іова, ігумена Почаївського

Редактор Головний