26.7 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Відео

Керуючий справами УПЦ про свято Трійці: Будемо прагнути у життя шукати Боже, а не людське

Вчення Православної Церкви невичерпне, як Сам Бог, Який у ньому присутній і діє.

День Пресвятої Трійці та день народження Церкви Христової тісно переплетені між собою. Про це керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) сказав у коментарі порталу «Православная жизнь».

«Пресвята Трійця – Сам Бог Творець – відкрився людям як єдина, нероздільна, триіпостасна Особа: Отець, Син і Дух Святий. Всесильний Отець віддав Сина Свого єдинородного заради спасіння людського роду. Христос з’явився у світ і дарував Новий Завіт стосунків Бога і людини, заснувавши на землі Свою Церкву – частину Церкви Небесної, через яку єдино можливо прийти до Нього.
Без Святої Христової Церкви ніхто не може врятуватися. Тому особливо важливо зберігати її чистоту і, головне, не відпасти від неї», – зазначив митрополит Антоній.

Розмірковуючи про те, що людина схильна до гріха від самого створення, владика підкреслив, що «вихід із цього порочного кола один: пошук вічного, а не тимчасового, пошук Божої допомоги, а не людської».

«Тільки у Православ’ї є нескінченна перспектива та рух у глибину. У Святому Письмі також глибина, осягнути яку людина не зможе ніколи. І це свідчить про його істинність. Вчення Православної Церкви є невичерпним, як Сам Бог, Який у ньому присутній і діє», – підкреслює митрополит Антоній.

Владика нагадав, що людська природа в силу своєї немочі не може повною мірою віддячити Господу за щастя бути з Ним, а лише «слідувати Його словам, триматися Його заповідей, дбайливо і трепетно зберігати їх у серці, як головний скарб, і, не спотворивши, передати нащадкам».

«Будемо ж безстрашно стояти на захисті чистоти віри, не вбоїмося протистояти єресям і розколу, збережемо вірність традиціям і Переданням, не зрадимо наших святих, які мученицько довели свою вірність Богові і Церкві, моляться за нас – і Господь благословить кожного і дарує все необхідне для спасіння . Шукатимемо ж Боже, а не людське», – підсумував керуючий справами УПЦ.

Джерело

Вас може зацікавити

18 лютого Церква вшановує пам’ять Феодосія Чернігівського. Житіє святителя

Редактор Головний

Грецька Церква не визнає «ПЦУ» навіть у жовтні — ЗМІ

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті свт. Миколая єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний