2.5 C
Lutsk
Четвер, 23 Січень, 2025
Всі новини Новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ пояснив, у чому небезпека церковного лібералізму

Якщо покаяння не стає центром християнського життя, то й усі правила Церкви, спрямовані на її перебудову та виправлення життя віруючих, не відіграють важливої ролі.

Про це керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич).

«Про надмірно поблажливе ставлення в церковній практиці до протиприродних гріхів ми вже говорили. І це питання найбільше ілюструє проблему. Як Церква сприймає гріх? Гріх – це насамперед духовна хвороба, і вона лікується покаянням. Це є основою церковного життя.

І саме цього немає у лібералів-модерністів. Своє ставлення до гріха вони переймають у відповідних політичних рухів, що існують поза християнством, у яких гріховні нахили називаються «особливістю», якою треба пишатися, а безсоромність називається «сміливістю», – підкреслив митрополит Антоній.

Він звернув увагу, що у проповідях та виступах модерністів часто йдеться про якусь абстрактну «любов», натомість категоріям «гріх» та «покаяння» уваги не приділяється.

«Але якщо ми говоримо не про абстрактну «любов», а про любов Христову, чи можлива вона без покаяння в гріхах? Христос любить усіх і Його Церква любить усіх. Але не кожна людина здатна отримати благодать, адже душа, осквернена гріхом, просто не може прийняти духовні дари, навіть якби цього хотіла. Справжня любов полягає не в переконанні грішника в його уявній правоті, а в очищенні його від гріха та з’єднанні з Христом.

Але якщо немає цього розуміння, то, незважаючи на все, нехай навіть найкрасивіші слова, проповідники «всезагальної любові» вестимуть людей не до Христа, а до загибелі», – наголошує владика.

За його словами, Писання у такому разі перестає бути живим словом Божим і стає об’єктом тлумачень і збіркою цитат, які можна довільно висмикувати для самочинних інтерпретацій християнства.

«Але найстрашніше, що у цій ситуації Бог залишається за дужками, десь за межею цього світу.
Застереженням для них мають прозвучати слова апостола: « Не обманюйтеся, — Бог осміяний бути не може. Бо що лише людина посіє, те й пожне. Адже хто сіє для свого тіла, — пожне від тіла тління, а хто сіє для духа, — пожне від Духа вічне життя» (Гал. 6:7–8).

Вас може зацікавити

12 грудня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив, чому люди не відчувають себе щасливими

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл та клірики єпархії співслужили Предстоятелю напередодні дня пам’яті прп. Онуфрія Великого

Редактор Головний