4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Керуючий справами УПЦ пояснив, на відмову від чого варто звернути особливу увагу у Великий піст

Усвідомлена відмова від пустих розваг, бездумного поглинання новин, соцмереж допоможе людині у проходженні шляху Великого посту.

Про це керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) зазначив у коментарі pravlife.org.

Владика зазначив, що часто, відмовившись від зовнішніх подразників, людина почувається спустошеною, розбитою, втомленою.

«Причина тут у внутрішній порожнечі. Людина створена Богом так, щоб нескінченно вдосконалюватися. Тому в людях спочатку закладено спрагу пізнання, спрагу розвитку.

Проте справжнє знання, справжній розвиток – завжди праця, а занепала людська природа трудитися не любить. І ось жага знання вгамовується сурогатом: тими самими зовнішніми подразниками, про які ми говоримо. Тим часом вони лише імітують пізнання, залишаючись пустушкою. Начебто ми щось читали, дізнавалися про щось нове, але все виявилося імітацією, порожнім впливом на нерви», – продовжив митрополит Антоній.

Він пояснив, що внутрішню порожнечу потрібно заповнювати молитвою, словом Божим, хоча душі, яка звикла до швидкого насичення легкою інформацією, це може бути доволі складно.

«Тут ми приходимо до першого етапу виховання душі. Адже, щоб прийняти духовність, треба спершу виховати душу. А як душа, яка не була вирощена за допомогою високих зразків людської культури, зможе набути духовності?

Начитана освічена людина менш ризикує заповнювати душу дешевим сурогатом. І навпаки: людина, яка отруїла свою свідомість інформаційними пустушками, насилу зможе сприймати і молитву, і слово Боже.

Будемо уважні до того, що ми вживаємо. Як від шкідливої їжі погано тілу, так і від шкідливих вражень погано душі. Це варто зрозуміти та прийняти. І Великий піст, мабуть, найкращий час, щоб почати виправляти своє життя і не витрачати свої сили на порожнечу», – зазначив митрополит Антоній.

Вас може зацікавити

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій відвідав Іоанно-Богословську громаду с. Борохів

Редактор Головний

Отці настоятелі, наші храми мають бути відкритими цілодобово! – Керуючий справами УПЦ

Редактор Головний

21 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний