19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Творіння святих отців

Історія про те, як Силуан Афонський повірив у Бога

Преподобний Силуан Афонський, день пам’яті якого православний світ відзначає 24 вересня, приїхав на Афон у 1892 році та прожив на Святій Горі до 1938 року.

Ми розповімо історію про те, як Семен Антонов (а саме так звали святого у миру), повірив у Бога.

Преподобний Силуан Афонський народився в 1866 році у Тамбовській губернії. Коли йому було 4 роки, до батьків у дім прийшов гість, який під час запропонованої трапези доводив батьку, що Бога не має.

Маленький Семен запам’ятав слова: “Де Він, Бог-то?” І тоді він вирішив: “Коли виросту великим, то по всій землі піду шукати Бога”.

Коли гість пішов, Семен поцікавився у батька, чому той говорив такі дивні речі. На що батько відповів: “Я думав, що він – розумний чоловік… Не слухай його”.

Коли Семену було 19 років, він працював столяром. Одного разу він почув про подвижника, який він святе життя та був затворником – Іоанна Сезеновського (1791-1839) і про чудеса, які відбувалися на його могилі. Усі навколо говорили про те, що він був святим чоловіком.

Згадавши свою дитячу обіцянку самому собі, хлопець подумав: “Якщо він святий, то значить Бог з нами, і немає сенсу ходити по всій землі – шукати Його?”

Семен відчув, що Господь з ним, поряд, він вірить у Нього, і, напевно, хотів би стати монахом. Юнак вирішив піти до Києво-Печерської лаври, але батько його зупинив.

Тоді Семен захопився звичайним життям. Одного разу, після весело проведеного часу, він заснув і раптом відчув, як через рот у нього заповзає змія. Він тут же проснувся та почув, як хтось зовсім незвичним голосом сказав: “Ти проковтнув змію у сні, і тобі противно; ось так Мені не добре дивитися, що ти робиш”.

Преподобний Силуан Афонський до самої смерті був упевнений: це Сама Богородиця явилася йому та промовила ці слова. Але оскільки жив він тоді у гріху, то не зміг побачити Божу Матір.

До кінця своїх днів він був вдячний Пресвятій Владичиці за спасіння від неправедного життя та за те, що Вона дала йому сили піднятися від гріха і повернутися до благочестивого життя.

“Тепер я бачу, як Господу та Божій Матері шкода народ. Подумайте, Божа Матір прийшла з небес вразумити мене-юнака у гріхах”, – згадував преподобний Силуан Афонський.

Переклад з рос. Любові Максимчук

Джерело 

Вас може зацікавити

У Церкві – врачебниця, а не судилище, тут не катують, а дають прощення в гріхах: Святі отці про покаяння

Редактор Головний

Церква закликає нас підготувати себе до зустрічі Христа: проповідь у день передсвята Різдва Христового

Редактор Головний

6 червня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний