22.4 C
Lutsk
П’ятниця, 3 Травень, 2024
Всі новини УПЦ

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як стати на шлях святості

Люди ставали святими тільки тоді, коли єдналися зі Святим Богом. У своїй проповіді в Неділю всіх святих Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як стати на цей шлях святості. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Коли ми святкуємо празник всіх святих, то мимоволі з’являється питання, як вони стали святими. Люди, коли б вони не жили, в яку епоху, чи до пришестя Христового, чи після пришестя Христового, ставали святими тільки тоді, коли єдналися зі Святим Богом», — сказав Предстоятель.

За словом Архіпастиря, початком спасительної дороги до святості є віра: «Коли людина увірує і визнає, що Божі закони, заповіді, повеління є найкориснішими й найпотрібнішими для неї, вона стала на шлях святості».

Блаженніший владика пояснив, що багато людей ставлять свої бажання вище Божественних законів, але ті, хто обирають Божий закон стають святими.

«Всі заповіді Божі дані Святим Богом, вони є святими, тому та людина, яка стає на шлях Божественних заповідей, сама стає святою, — наголосив він і продовжив. — Але святість має початок, але не має кінця. Коли людина почала жити по Божому закону, за правилами, які написані у Святому Євангелії, у Біблії, то ця людина стала на дорогу святості, але вона тільки почала свій рух вперед».

Першосвятитель також звернув увагу, що всі святі угодники Божі, які досягли святості у своєму подвигу, виконували Божі заповіді не по обов’язку, а по бажанню, з радістю.

«Наприклад, не хоче людина вранці вставати, щоб в храм йти, але ставить будильник, підіймає себе, холодною водою вмивається і йде в церкву. Вона докладає зусилля, себе заставляє. А святі, які досягнули високого ступеня святості, себе не заставляють, вони з бажанням вранці на службу встають, з радістю йдуть в церкву. Ми щось робимо з радістю, а щось заставляючи себе. Цей перехід від обов’язку до бажання виконувати заповідь Божу відбувається не за один день, є певний етап переходу з одного стану в інший, і в кожної людини цей етап буває різний. У нас цей процес може проходити довго, а може і не завершитися ніколи. Але якщо Господь знаходить людину в цій динаміці, коли вона хоче себе виправляти, то така людина також може по благодаті Божій стати святою», — розповів Його Блаженство.

Вас може зацікавити

13 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Пимен Великий: Духовні поради від єгипетського подвижника

Редактор Головний