7.8 C
Lutsk
Вівторок, 21 Березень, 2023
Новини УПЦ

Гріх робить людей боягузами, тому треба знайти в собі сили покаятися – Блаженніший Митрополит Онуфрій .ВІДЕО

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всєї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Прощену неділю, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель відзначив, що напередодні Великого посту Свята Церква не випадково пропонує поміркувати над подіями вигнання Адама з Раю, адже вони стосуються всіх.

«Кожному потрібно усвідомити свою неповноцінність без Бога та простити ближніх і самому попросити прощення. Без цього християнин не прийде до покаяння, а саме покаяння є головною метою посту», – пояснив він.

Його Блаженство зазначив, що «гріх робить людину боягузом». Через те Адам і Єва не відразу усвідомили своє падіння й замість того, щоб попросити прощення в Бога, почали виправдовуватися й навіть перекладати вину на самого Творця.

«Якщо б Адам сказав: “Прости, Господи!”… Але Адам сказав, що це все «Єва, яку Ти мені дав, дала плід, і я вкусив». Таке довге самовиправдання. А Єва своєю чергою сказала: “Це – змій…”. Ні Адам, ні Єва не сказали ці два слова: “Господи, прости!”. Через відсутність покаяння сталася трагедія для людського роду – люди стали нездатні жити в Раю», – акцентував на важливості покаяння Блаженніший владика.

Але опинившись поза райським блаженством, як відзначив Блаженніший Митрополит Онуфрій, люди відчули віддаленість від Бога і свою тлінність без Бога. «Це стало початком покаяння», – додав він.

Також Архіпастир зауважив, що покаяння є важливою умовою для того, аби правильно здійснювати піст.

«Святі отці кажуть, що через порушення посту ми втратили Рай, через дотримання посту ми повертаємо собі Рай», – сказав владика. – Щоб правильно здійснювати свій піст, ми повинні примиритися між собою. Мета посту – не вбити себе, а вбити гріх, який в мені перебуває».

Насамкінець Предстоятель нагадав про благословення вірним Української Православної Церкви особливе молитовне правило на Великий піст 2021 року.

«Протягом цього посту благословляється щодня прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі та робити по три земні поклони з молитвою “Отче наш” з проханням прощення наших гріхів, а також по три земні поклони з молитвою “Богородице Дево” з проханням благословення Божого для нашої Української землі та її народу», – закликав Митрополит Онуфрій та побажав Божої допомоги в гідному триманні Великого посту, що готує нас до свята Пасхи Христової.

Вас може зацікавити

Загальноєпархіальний хресний хід завершив паломництво Горохівським благочинням. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Бог відповідає на молитву тих, хто правильно шанує Його і творить Його волю, – Предстоятель

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії розпочались вступні іспити

Редактор Головний