9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Новини УПЦ

Гріх робить людей боягузами, тому треба знайти в собі сили покаятися – Блаженніший Митрополит Онуфрій .ВІДЕО

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всєї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Прощену неділю, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель відзначив, що напередодні Великого посту Свята Церква не випадково пропонує поміркувати над подіями вигнання Адама з Раю, адже вони стосуються всіх.

«Кожному потрібно усвідомити свою неповноцінність без Бога та простити ближніх і самому попросити прощення. Без цього християнин не прийде до покаяння, а саме покаяння є головною метою посту», – пояснив він.

Його Блаженство зазначив, що «гріх робить людину боягузом». Через те Адам і Єва не відразу усвідомили своє падіння й замість того, щоб попросити прощення в Бога, почали виправдовуватися й навіть перекладати вину на самого Творця.

«Якщо б Адам сказав: “Прости, Господи!”… Але Адам сказав, що це все «Єва, яку Ти мені дав, дала плід, і я вкусив». Таке довге самовиправдання. А Єва своєю чергою сказала: “Це – змій…”. Ні Адам, ні Єва не сказали ці два слова: “Господи, прости!”. Через відсутність покаяння сталася трагедія для людського роду – люди стали нездатні жити в Раю», – акцентував на важливості покаяння Блаженніший владика.

Але опинившись поза райським блаженством, як відзначив Блаженніший Митрополит Онуфрій, люди відчули віддаленість від Бога і свою тлінність без Бога. «Це стало початком покаяння», – додав він.

Також Архіпастир зауважив, що покаяння є важливою умовою для того, аби правильно здійснювати піст.

«Святі отці кажуть, що через порушення посту ми втратили Рай, через дотримання посту ми повертаємо собі Рай», – сказав владика. – Щоб правильно здійснювати свій піст, ми повинні примиритися між собою. Мета посту – не вбити себе, а вбити гріх, який в мені перебуває».

Насамкінець Предстоятель нагадав про благословення вірним Української Православної Церкви особливе молитовне правило на Великий піст 2021 року.

«Протягом цього посту благословляється щодня прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі та робити по три земні поклони з молитвою “Отче наш” з проханням прощення наших гріхів, а також по три земні поклони з молитвою “Богородице Дево” з проханням благословення Божого для нашої Української землі та її народу», – закликав Митрополит Онуфрій та побажав Божої допомоги в гідному триманні Великого посту, що готує нас до свята Пасхи Христової.

Вас може зацікавити

Проблему ПЦУ потрібно вирішувати соборно,- вікарій Патріарха Сербської Церкви

Редактор Головний

Навіщо Спаситель прийшов у цей світ та що для нас має бути найголовнішим у святі Різдва Христового

Редактор Головний

Стати єпископом у 90-ті – до річниці хіротонії Предстоятеля

Редактор Головний