17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини УПЦ

Господь любить смиренних грішників, а не гордих праведників, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді  в Успенському Зимненському жіночому монастирі в день святкування 1020-річчя заснування та 30-річчя відродження чернечого життя обителі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Як нагадав Предстоятель, Пресвята Діва Марія є нашою Покровителькою і Заступницею, до якої ми звертаємося у своїх скорботах і випробуваннях з проханнями про заступництво перед Богом і допомогу.

Тому, за словами Архіпастиря, як би не складались життєві обставини, ми ніколи не залишаємося круглими сиротами, бо в усіх нас є Велика Матір — Пресвята Богородиця.

Але, звісно, як зауважив Блаженніший владика, в житті буває всяке — людина спотикається, падає. «Та Бог любить те падіння, коли людина падає не від того, що вона догоджає своїй плоті, а від того, що вона хоче бути святою, хоче перемогти гріх і зло, — наголосив він. — Ці падіння бувають часто більш корисними, ніж зростання. Тому що падіння завжди веде людину до смирення, а смирення робить людину здатною вміщувати в собі благодать Божу».

Його Блаженство закликав кожного до постійної боротьби з власними гріхами та до життя за Євангелієм. «Коли людина починає жити за Божими заповідями, то вона і спотикається, і падає, і встає, і знову падає. Але це такий шлях духовної науки», — зазначив він.

Для пояснення Блаженніший Митрополит Онуфрій навів таке порівняння: «Ми не можемо закінчити школу, не отримавши поганої, негативної оцінки. Проте якщо людина працює над собою, то негатив приносить їй більше користі, ніж позитив. Вона пізнає свою неміч, пізнає своє недостоїнство, свою слабкість — і від цього смиряється. А Бог любить смиренних. Бог любить смиренних грішників, а гордих праведників не любить».

Насамкінець Предстоятель побажав Божої допомоги у влаштуванні життя за заповідями Божими, щоб «у Царстві Небесному, за молитвами Пресвятої Діви Марії, ми сподобилися вічного життя у Христі Іісусі Господі нашому».

Вас може зацікавити

13 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Загинув на Харківщині: на Маневиччині клірики єпархії відспівали Захисника України

Редактор Головний

Якщо Божа благодать є в людини, то її втішає і квашена капуста. Якщо благодаті немає, людина завжди у відчаї, – Предстоятель

Редактор Головний