19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Для чого Церква звершує вшанування Хреста Господнього під час Великого посту

У період Великого Посту Свята Церква виставляє Хрест Господній для укріплення християн у їхніх подвигах посту і молитви.

Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів у проповіді в Неділю Хрестопоклонну, день Благовіщення Пресвятої Богородиці.

«Сьогодні Свята Церква вшановує Святий Животворящий Хрест. Це свято, яке завжди звершується в третю неділю святого Великого посту. Людина вже трошки ослабла від утримання, від боротьби з собою, – сказав Блаженніший владика. – Хрест є тим духовним посохом, який дається нам в руки, щоб ми могли йти далі цим шляхом посту і молитви. Кінцем якого ми хочемо бачити Світле і Преславне Христове Воскресіння».

Архіпастир побажав по мірі сил вдосконалювати себе в чеснотах смирення та кротості, щоб наслідувати приклад Богородиці, Яку цього дня вшановує Церква.

«Господь молитвою Пресвятої Діви Марії, силою Чесного Животворящого Христа допомагає нам в житті своєму очищати себе, змиряти себе, бути кроткими. Щоб ми хоча б трішки були схожими на Матір Божу», – побажав Блаженніший владика.

Вас може зацікавити

У день свята Богоявлення архієпископ Нафанаїл звершив Літургію у кафедральному соборі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Відійшов до Господа клірик Волинської єпархії протоієрей Олег Селеверстов

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті апостола Филипа

Редактор Головний