23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Молодші прихожани Свято-Георгіївського храму с. Черче відзначили 10-річчя недільної школи

У селі Черче молодші прихожани церкви відзначили 10-річчя недільної школи, організатором якої є протоієрей Віктор, настоятель Свято-Георгіївського храму села Черче.

Щороку учні недільної школи відзначають першу неділю лютого як річницю, адже в цей день 10 років тому отець Віктор провів найперше заняття для своїх майбутніх вихованців.

Святковий урок у наймолодших школярів завершився чаюванням та задуванням свічок на торті. Опісля провели заняття для учнів 5-8 класів. Діти підготували дарунки для недільної школи. Вітали святковими листівками, дарували іконки, а деякі принесли випічку та торти, які спекли їхні батьки на подарунок. Опісля школярі розповідали найяскравіші моменти за час навчання в недільній школі та  пригощалися солодощами.

Особливими гостями в цей день  були випускники – старожили недільної школи, для яких вона давно вже стала місцем духовної сили, а її керівник і вихованці ー другою родиною. І навіть після завершення навчання вони продовжують зустрічатися з отцем Віктором. За першої ж нагоди збираються разом, як у старі добрі часи.

Випускники приєдналися до старшокласників. І поки ті накривали солодкий стіл, найстарші  смажили на мангалі шашлик. Помолившись, почали частування. Потім пішла бесіда, жвава та приємна. Ділилися спогадами, іноді кумедними, згадували спільні паломницькі поїздки, які для своїх вихованців організовував отець Віктор. Хтось розповідав смішні історії з табору, у який традиційно ходили щоліта, а комусь пригадалися довгі зимові вечори, підготовка до різдвяних вертепів та душевні розмови з присмаком запашного чаю.

Ця зустріч згуртувала тих, хто приєднався до недільної школи нещодавно, і тих, що з першого заняття стали частиною духовної родини. “Недільну школу я відвідую з 5 класу. І дуже рада, що вона з’явилася в моєму житті”, – згадує колишня староста недільної школи Ірина, а нині студентка 4 курсу.

“Я вдячний недільній школі за те, що вона об’єднує нас. Можливо, у звичайному житті ми не так часто спілкуємося, проте коли приходимо сюди або ж ідемо в табір, усі стаємо однією великою православною сім’єю. І нехай це лише на кілька днів, але щоразу ми все більше згуртовуємося”, – підсумував Валентин, випускник, тепер студент 5 курсу.   

Недільна школа стала новим етапом у житті для кожного з її вихованців. А ця святкова подія буде одним із тих приємних моментів, при згадці яких душа проймається трепетним теплом.

                               Випускниця недільної школи Анастасія Свередюк

Вас може зацікавити

6 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний