3.6 C
Lutsk
Субота, 4 Квітень, 2020
Основи православ'я

Церква вшановує пам’ять священномученика Володимира (Богоявленського): відомості про його життя

Святий Володимир побудував і відновив понад 100 храмів, був духівником преподобномучениці великої княгині Єлисавети, допоміг їй відкрити Марфо-Маріїнську обитель.

7 лютого 2020 року Церква вшановує пам’ять священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького, який був жорстоко мучений і розстріляний біля стін Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у 1918 році.

Святий Володимир був сином священнослужителя Никифора Богоявленського, який також прийняв мученицьку кончину.

З дитинства священномученик Володимир був скромним і щирим хлопчиком, дуже глибоко співпереживав стражданням людей, що його оточували.

Після закінчення Київської духовної академії почав священицький шлях, відрізнявся адміністративними здібностями, клір та миряни гаряче любили свого пастиря. А коли трагічно загинули його дружина і єдина дитина – прийняв чернечий постриг. Трохи пізніше його звели в сан архімандрита, а у 1888 році – висвятили на єпископа Староруського. Проповіді священномученика привертали великої кількості вірян.

Під час епідемії холери, яка спалахнула у 1891 році, та голоду святий Володимир організував фонд взаємодопомоги, влаштовував дешеві і безкоштовні чайні та столові для голодуючих, поширював інформацію про засоби боротьби з епідемією і всіляко підтримував стражденний народ.

Його стараннями побудували і відновили понад 100 храмів, серед яких були і занедбані, а також відкрили більше 300 церковнопарафіяльних шкіл і Духовну семінарію в Кутаїсі.

В результаті його невтомних праць було побудовано і відновлено більше ста храмів, в тому числі багато старовинних, занедбаних; відкрито понад 300 церковнопарафіяльних шкіл, влаштована Духовна семінарія в Кутаїсі. Священномученик стояв біля витоків численних духовно-просвітницьких курсів, освітніх та богословських читань, а також створював місіонерські і благодійні товариства і братства, притулки, богадільні.

Він був духівником преподобномучениці великої княгині Єлисавети та допомагав їй у відкритті відомої Марфо-Маріїнської обителі.

Після подій 1917 року на адресу святого від більшовиків почали все частіше звучати образи і погрози, проте він залишався вірним Православній Церкві.

7 лютого 1918 року в келію митрополита Володимира на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври увірвалися озброєні люди. Вони вивели священномученика за межі Лаври, жорстоко мучили, а після – розстріляли. Численні свідки того, що відбувається – братія Лаври і паломники – за святого не заступилися. Перед тим, як відійти до Господа, митрополит Володимир благословив своїх убивць і побажав: «Господь вас нехай простить».

Мощі священномученика Володимира (Богоявленського) знаходяться у Ближніх печерах Свято-Успенського монастиря.

Джерело 

Вас може зацікавити

Як православному християнину святкувати день народження та день ангела

Редактор Головний

Як відрізнити живу душу від мертвої?

Редактор Головний

Чому так важливо навчитися послуху?

Редактор Головний