8.9 C
Lutsk
Субота, 25 Березень, 2023
Запитання священнику

Чи забороняє Біблія одружитися з розлученою жінкою?

Христос сказав: «Хто одружиться з розведеною вчиняє перелюб» (Мф.19: 9). Невже це повна заборона одружитися з розлученою? Хіба вона тепер все життя буде самітньою?

Інга Теліх 

Відповідає ієрей Олексій Малюков:

– Так, зі словами Христа важко сперечатися. Але життя – вкрай багатогранне явище. У будь-якому правилі можуть бути свої винятки. Комусь можна одружитися вдруге, а комусь потрібно залишатися на самоті. Давайте спробуємо розібратися в цьому.

Христос, відповідаючи на питання зі шпилькою: «Чи з усякого приводу можна давати розлучного листа?». Відповідає, що не з усякого, і взагалі так не було раніше. Двоє були, як одна плоть. І малося на увазі злиття не тільки тіл, але душ і сердець. І взагалі шлюб – це таємниця єднання нібито раніше роз’єднаного і поєднаного знову.

А питали тому, що хотіли підтвердження у своїх лихих вчинках, розлучаючись з жінкою з будь-якого приводу. За пересолений суп, за грубе слово, за неправильний погляд – цей список можна продовжувати до безкінченності. І страждала найчастіше від цього жінка.

Тому Христос так суворий у словах. По суті, попереджаючи, що всяке розлучення з побутової причини дає привід до перелюбства. А що робити жінці, кинутої через дрібницю, як не шукати нового чоловіка? До таких саме і відноситься слово. Застерігаючи від поспішних рішень з одного боку, і нерозумної поведінки з іншого.

Причина розлучення, по слову Христа, це перелюб. Дійсно, якщо людина тобі зрадила – це можна порівняти з тим, як розбивається якась тонка посудина. Її вже не склеїти, а якщо це і можливо, то ця посудина буде вже чимось іншою. Втім, і тут є можливість відновлення відносин, якщо чоловік або дружина знайшли в собі сили пробачити.

Але якщо все-таки трагедія розлучення трапилася, тоді Церква дає людині ще один шанс, з урахуванням того, що вона тепер буде розумніша і навчиться правильно жити.

Якщо розлучення відбулося внаслідок саме перелюбу, тут краще утриматися від вступу в шлюб з винною стороною. Нехай покаранням такій стане самотність. Адже ніхто не захоче в тилу у себе мати потенційного зрадника. Однак сердечна сфера вкрай складна. Людина може щиро покаятися, і тоді може бути ще шанс і можливість щастя, якого всі шукають.

Отже, слова Христа спрямовані на те, що побутові питання не можуть бути причиною розлучення, а значить у подружжя є сили вирішити всі проблеми мирним шляхом. Але якщо один з них нестерпний, не хоче змінюватися і розлучення став неминучим – тоді, з благословення духівника, можливий новий шлюб, в тому числі і з розлученою жінкою.

Але – майте мудрість у виборі, дивіться наперед, набирайтеся терпіння. Якщо людина не стримана і егоїстична – чого у шлюбі бути не повинно – то потрібно змінюватися вже зараз. Інакше є ризик залишитися самому на все життя.

Джерело 

Вас може зацікавити

Як провести поминальні дні в умовах карантину?

Редактор Головний

Коли вперше приводити дитину до сповіді?

Редактор Головний

Які псалми слід читати при нападі ворогів?

Редактор Головний