21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Запитання священнику

Чи забороняє Біблія одружитися з розлученою жінкою?

Христос сказав: «Хто одружиться з розведеною вчиняє перелюб» (Мф.19: 9). Невже це повна заборона одружитися з розлученою? Хіба вона тепер все життя буде самітньою?

Інга Теліх 

Відповідає ієрей Олексій Малюков:

– Так, зі словами Христа важко сперечатися. Але життя – вкрай багатогранне явище. У будь-якому правилі можуть бути свої винятки. Комусь можна одружитися вдруге, а комусь потрібно залишатися на самоті. Давайте спробуємо розібратися в цьому.

Христос, відповідаючи на питання зі шпилькою: «Чи з усякого приводу можна давати розлучного листа?». Відповідає, що не з усякого, і взагалі так не було раніше. Двоє були, як одна плоть. І малося на увазі злиття не тільки тіл, але душ і сердець. І взагалі шлюб – це таємниця єднання нібито раніше роз’єднаного і поєднаного знову.

А питали тому, що хотіли підтвердження у своїх лихих вчинках, розлучаючись з жінкою з будь-якого приводу. За пересолений суп, за грубе слово, за неправильний погляд – цей список можна продовжувати до безкінченності. І страждала найчастіше від цього жінка.

Тому Христос так суворий у словах. По суті, попереджаючи, що всяке розлучення з побутової причини дає привід до перелюбства. А що робити жінці, кинутої через дрібницю, як не шукати нового чоловіка? До таких саме і відноситься слово. Застерігаючи від поспішних рішень з одного боку, і нерозумної поведінки з іншого.

Причина розлучення, по слову Христа, це перелюб. Дійсно, якщо людина тобі зрадила – це можна порівняти з тим, як розбивається якась тонка посудина. Її вже не склеїти, а якщо це і можливо, то ця посудина буде вже чимось іншою. Втім, і тут є можливість відновлення відносин, якщо чоловік або дружина знайшли в собі сили пробачити.

Але якщо все-таки трагедія розлучення трапилася, тоді Церква дає людині ще один шанс, з урахуванням того, що вона тепер буде розумніша і навчиться правильно жити.

Якщо розлучення відбулося внаслідок саме перелюбу, тут краще утриматися від вступу в шлюб з винною стороною. Нехай покаранням такій стане самотність. Адже ніхто не захоче в тилу у себе мати потенційного зрадника. Однак сердечна сфера вкрай складна. Людина може щиро покаятися, і тоді може бути ще шанс і можливість щастя, якого всі шукають.

Отже, слова Христа спрямовані на те, що побутові питання не можуть бути причиною розлучення, а значить у подружжя є сили вирішити всі проблеми мирним шляхом. Але якщо один з них нестерпний, не хоче змінюватися і розлучення став неминучим – тоді, з благословення духівника, можливий новий шлюб, в тому числі і з розлученою жінкою.

Але – майте мудрість у виборі, дивіться наперед, набирайтеся терпіння. Якщо людина не стримана і егоїстична – чого у шлюбі бути не повинно – то потрібно змінюватися вже зараз. Інакше є ризик залишитися самому на все життя.

Джерело 

Вас може зацікавити

Чи потрібно вдягати хустку, коли молишся вдома?

Редактор Головний

Чому ми так часто любимо виправдовуватися?

Редактор Головний

Чому мощі називають «нетлінними», якщо багато з них тільки кістки?

Редактор Головний