15 C
Lutsk
Неділя, 11 Червень, 2023
Запитання священнику

Чи можна говорити про національність Христа?

Дехто говорить, що Христос був євреєм. Але ж у Бога немає національності. Поясніть, будь ласка.


Хіба можна говорити про національність Адама? Я думаю, що тут не може бути двох думок: від нащадків Адама й утворилися нації, а сам він – джерело всього людства.

А Христос – це другий Адам, Який створив ще до Свого втілення небо і землю і самого Адама; тим більше Христос за своєю людською природою не підлягає національним обмеженням, характеристикам, класифікаціям і т.п.

Його людська природа – чиста і довершена; вона недоступна ні для національних комплексів, ні для звичок. Він – людина у найвищому значенні цього слова, тому для будь-якої раси і нації – Христос є своїм.

Він однаково близький віруючому негру чи віруючому монголу, а також і єврею-християнину. Апостол Павел пише, що у Христі немає скіфа й іудея, елліна чи варвара – все людство вміщається у серці Христа.

Він прийшов на землю і явився у єврейському народі, оскільки саме єврейський народ зберіг Старозавітнє Одкровення, але для цього Він не став євреєм за національністю.

Після приходу Христа на землю немає ні вибраних, ні відкинутих націй.

Архімандрит Рафаіл (Карелін). З книги “На камені віри”

Вас може зацікавити

Чому пророку Іоанну Хрестителю не дано було право вибору, якщо він відразу з чрева матері своєї наповнився Духом Святим?

Редактор Головний

Чи можна заходити у храм в шортах?

Редактор Головний

Кому треба молитись, щоб закінчилася війна?

Редактор Головний