16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Календар

20 липня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 7-та після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Фоми, що в Малії (X). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Акакія, про якого розказується в Лествиці (VI).

Прп. Євфросинії, в миру Євдокії, кн. Московської (1407). Мчч. ПерегрінаЛукіянаПомпеяІсихіяПапіяСаторніна і Германа (II). Мч. Євангела (284-305). Мц. Кіріакії (IV). Прмчч. Єпіктета пресвітера і Астіона монаха (290). Знайдення мощей прп. Герасима Болдинського (2001).

Сщмч. Павла пресвітера (1918).

Влахернської ікони Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Кор., 134 зач., V, 9 – VI, 11. Мф., 56 зач., XIII, 54-58, Прп. Євфросінії: Гал., 208 зач., III, 23-29. Мф., 104 зач., XXV, 1-13 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Назоряни не повірили слову Господа у тому, що, живучи серед інших, Він не мав у своєму зовнішньому становищі світлості, яка би мимоволі викликала повагу.

Ми знаємо, хто Він, говорили вони, бути такого не може, щоби у Ньому було щось таке надзвичайне. Це, втім, не спонукало Господа прийняти переконливу зовнішність, але і Сам Він простий у зовнішності, і апостоли потім також тримали себе, а потім і всі істинні їх наслідники і послідовники були такими же. Чому так?

Тому, що не можна винайти такої зовнішньої світлості, яка би повністю відповідала світлу життя Христа Ісуса. І визнано, що краще мати зовнішність найнижчої ціни, щоб вона собою не загороджувала внутрішнього.
Хто має очі, дивись просто на це останнє, не зосереджуючи уваги своєї на першому. Св. ап. Павло висловився так: “Скарб цей ми носимо у глиняному посуді”. Якби поглянути  на те, якої зовнішності ті люди, перед якими ми тепер благоговіємо і яких просимо у молитвах, ми би очам своїм не повірили: такими вони були простими. Але і до цих пір той, хто пізнає, що таке життя у Христі Ісусі, покидає зовнішність і весь поринає в своє внутрішнє.

Тому сама собою перша падає, а остання підноситься і росте. Навіть у багатьох буває так, що ніхто і не помічає цієї світлості внутрішньої, навіть і той, хто нею володіє. Зле око людське; йому і не показують істинно-хорошого, поки воно може зашкодити йому.

Вас може зацікавити

14 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний