21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Творіння святих отців

Чи може порча нашкодити людині? – прп. Паїсій Святогорець

– Якщо в людини є покаяння і вона сповідається, то не може. Для того, щоб порча нашкодила людині, вона сама повинна чимось дати дияволу право над собою. Наприклад, хтось несправедливо чинить з кимсь, обманом спокушає дівчину, робить ще щось подібне до цього. У такому випадку йому треба покаятися в зробленому, попросити пробачення в того, кого він скривдив, висповідатися, виправити і згладити те, що він зробив. У протилежному ж випадку – хоч усі священики зберуться його вичитувати – чаклунська порча не розсіюється. Проте хоча б йому і не зробили ніякої порчі – для того, щоб він мучився, буде досить лише одного озлоблення скривдженої ним душі.

Несправедливість буває двох видів: матеріальна і моральна. Матеріальна несправедливість – це коли людина несправедлива з кимсь у матеріальному, речовому відношенні. Моральна несправедливість, це коли хтось, наприклад, закрутить голову дівчині і спокусить її. А якщо обманута дівчина на додачу ще й сирота, то той, хто ошукав її, обтяжує свою душу в п’ять разів більше. Знаєш, як швидко куля знаходить таких аморальних людей на війні? На війні Божу справедливість і піклування Боже про людей видно особливо чітко. Війна не терпить безчестя – людину аморальну швидко знаходить куля. Одного разу наші дві роти повинні були змінити на передовій батальйон, який йшов на відпочинок. Під час заміни комуністи пішли на нас в атаку, і закипів бій. А котрийсь солдат з батальйону, що відходив, вчинив за день до цього ганебне безчестя – насильство над нещасною вагітною жінкою. Ну і що ж: у тому бою був убитий тільки він один! Хіба це не страшно? Всі потім говорили: «Так цій людині і треба  – справедлива кара».

А ще це трапляється з тими, хто лукавить, прагне втекти та вислизнути – в кінцевому підсумку виявляються вбитими саме вони. Ті, в кого є сильна віра, природно, і живуть чесно, по-християнському. І ось що помічено: такі люди бережуть честь свого тіла, і це захищає їх від ворожих куль і осколків навіть краще, ніж якби вони носили на собі частку Чесного Хреста Господнього.

 Неправда провокує страждання і для нащадків

Вас може зацікавити

До чистого створіння Божого диявол не наближається, – прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний

Чому той, хто живе в миру, має бути уважним до себе – настанови святителя Ігнатія (Брянчанинова)

Редактор Головний

Святитель Ігнатій (Брянчанінов) – про любов до ближнього

Редактор Головний