7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Запитання священнику

Чому при хрещенні зрізають волосся?

Чому, коли хрестять немовля, зрізають йому волосся?

Ірина Комарова 

Відповідає протоієрей Іоан Бойко для СПЖ:

Для початку слід зазначити, що волосся при хрещенні відрізають усім, незалежно від віку. Постриг має символ послуху та жертви. Чин постригу також ми бачимо, крім Таїнства Хрещення, при чернечому постризі та при постризі у читця.

Відрізанню волосся при хрещенні передує молитва, у якій йдеться про те, що той, кого хрестять, приносить певний “начаток” : “начаток сотвори стрищи власи голови своєї”.

Омита у хрещальній купелі від первородного гріха і власних (якщо це доросла людина), відзначена Духом Святим і отримавша силу побороти гріх через Таїнство Миропомазання, людина у вдячність приносить Богу жертву, як доказ готовності слідувати Його заповідям.

Що може принести людина, яка голою приходить у цей світ і такою ж повертається (Іоа.121), нічого не маючи, навіть те мале, що має, отримавши від Бога? Тільки те, що виростило її тіло. Це волосся і нігті. Нігті мають лише допоміжну роль. Волосся ж, окрім захисної функції, є ще й символом краси та сили. Згадуємо старозавітній приклад Самсона. Він не повинен був зістригати волосся на знак вірності Богу. Цей послуг був запорукою його фізичної сили, а волосся – її символом.

Вищенаведена молитва говорить про те, що Бог створив людину, вшанував її “від душі словесної та тіла благоліпного”. І ось, як символ краси, з обітницею того, що всі сили людина покладе на служіння Бога, той, кого хрестять, приносить свої начатки, тобто небагато від того, що має, у жертву Творцю.

 

Вас може зацікавити

Чи можна купатися після дня пам’яті пророка Іллі?

Редактор Головний

Чи можна носити хрест, на якому не зображено Розп’яття

Редактор Головний

Чи відрізняється вода, яку взяли 18 січня, від води хрещенської – 19 січня?

Редактор Головний