20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини УПЦ

Чому важливо прощати?

Прощення є важливим критерієм спасіння, адже наскільки ми готові прощати, так і Господь може бути поблажливим до наших власних гріхів і злочинів.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Не таке і рідкісне явище, коли люди готові прощати те, що не складає ніяких труднощів пробачити. А ось щось серйозне – пробачити дуже важко, а в деяких випадках по-людськи майже неможливо. І наші страшні та божевільні часи лише вкотре підтверджують це: як можна прощати, коли навколо стільки болю та страждань, стільки несправедливості, зрад та злочинів? Про яке прощення може йтися?», – звернув увагу владика.

Митрополит Антоній вважає, що такий умонастрій розкриває той сумний факт, що багато в чому ще живемо принципами Старого Завіту, де норма це віддавати добром за добро і злом за зло.

«Це настільки здається природним, настільки зрозумілим, настільки людським. Але чому ж Бог вимагає від нас такого тяжкого діяння? Настільки важкого, що часом здається – неможливого для нас – слабких людей? У цьому випадку треба в думці тримати дві фрази з Писання: «Людям це неможливо, Богові ж усе можливо» (Мф. 19:26) і «Господь сказав мені: досить для тебе благодаті Моєї, бо сила Моя вершиться в немочі» (2 Кор. 12:9)», – продовжив архієрей.

Ієрарх УПЦ зазначив, що те, що здається нам неможливим, відбувається за допомогою Бога і навіть тоді, коли ми особливо слабкі і усвідомлюємо свою неміч, Господь особливо прагне нам допомогти. «Від нас вимагається лише бажання та рішучість пробачити», – додав владика.

Він нагадав, що прощення є важливим критерієм нашого спасіння, адже наскільки ми готові прощати, так і Господь може бути поблажливим до наших власних гріхів і злочинів.

«Це одна з причин, чому перед початком Великого посту встановлено Прощену неділю, адже з прощення чужих гріхів починається шлях покаяння у гріхах власних, оскільки в духовному житті все взаємопов’язано», – пояснив керуючий справами УПЦ.На завершення митрополит Антоній побажав, щоб Господь очистив серця від злості та ненависті, дав сил прощати інших і тим допоміг нам започаткувати добрий початок Великого посту.

Вас може зацікавити

У селі Цміни клірики Волинської єпархії звершили Чин відспівування Захисника України

Редактор Головний

УПЦ у єдності з українським народом бореться за власну свободу під час російської агресії

Редактор Головний

Навіщо ставити свічки перед іконами

Редактор Головний