6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чому седмиця, наступна за неділею про митаря і фарисея, є суцільною?

Відповідає доцент Київської духовної академії Андрій Музольф. 

В одному з церковних піснеспівів цієї неділі звучать такі слова: «Фарисеева убежим высокоглаголания, и мытареве научимся высоте глагол смиренных» («Від фарисеєвого самохвальства утікаймо, наслідуючи митареву висоту слів смиренних»). Іншими словами, сам образ притчі Христа про митаря і фарисея має глибокий сенс: направити християнина на шлях смирення через відмову від гордості і зарозумілості, тому що тільки такий шлях веде людину до Бога.

Гордого «праведного» фарисея не могли врятувати його «чесноти»: ні піст, ні молитва, ні милостиня. А «грішний» митар, який усвідомив своє недостоїнство перед Богом, вийшов з храму, як говорить про це Євангеліє, «більш виправданим».

Тому ми повинні дбати не про удавані чесноти фарисея, а про внутрішній, душевний стан митаря. Саме з цієї причини, щоб ми не уподібнилися «фарисееву высокоглаголанию», Свята Церква скасовує на поточному тижні піст в середу і п’ятницю.

Таким чином, ми бачимо, що головна зброя християнина – це смирення. І саме смирення дає нам можливість гідно вступити у період Великого посту і в результаті зустріти Світле Христове Воскресіння.

Джерело

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті Собору 12-ти Апостолів

Редактор Головний

Повчання для тих, хто любить сварки та не може ні з ким ужитись

Редактор Головний

У селі Сошичне на Камінь-Каширщині попрощалися з полеглим Захисником України

Редактор Головний