21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Відео УПЦ

Блаженніший Онуфрій розповів про справжній патріотизм і націоналізм. ВІДЕО

Предстоятель УПЦ вважає, що націоналізм породжує розділення і конфлікти, а справжній патріотизм проявляється в любові людини до Бога і ближнього.

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів про те, що таке справжній патріотизм і про те, чим він відрізняється від націоналізму. Про це він повідомив в інтерв’ю в рамках нового документального проекту «Здрастуй, брат! Христос воскресе!», що вийшов у світ 5 травня 2020 року, передає  Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, «націоналізм – це коли людина зосереджується на земному», на своїй країні: «У Росії кажуть, що національність “росіянин” – найкраща, в Україні говорять, що “українець” – національність найкраща», – зазначив Предстоятель УПЦ.

Прояв націоналізму найчастіше на цьому не закінчується, «він йде далі», підкреслює Архіпастир: «Потім Північ починає говорити, що він краще, ніж Південь, а Південь каже, що він краще Півночі, а Центр каже, що він краще за всіх. І доходить до того, що він [націоналізм] ділить сім’ю», – додав він.

Це призводить до внутрішніх протиріч людини, пояснює Блаженніший Митрополит Онуфрій: «Совість каже, що ти – Боже створіння, що ти купка землі, з якої Бог зліпив таке красиве створіння, і в це створіння вдихнув життя», але людина «забуває про це», і починає переоцінювати власну значимість.

Така внутрішня війна, каже Предстоятель, породжує конфлікти і в родині, і в селах, і в містах, і в світі. «Так що початок війни – це поділ», – резюмує Блаженніший владика.

Говорячи про патріотизм, Його Блаженство підкреслює, що ми всі повинні бути патріотами. «Патріот – це той, хто любить батька і матір. “Patеr” – це батько, – зазначає він. – Ми всі повинні бути патріотами, ми повинні любити свого батька і матір. Сказано в заповіді: “Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі» (Вих. 20:12). Якщо він шанує свого батька, то він шанує і іншого, твого батька. Я шаную свого батька, але я шаную і твого батька, тому що я знаю, що це твій батько, Бог через нього дав тобі життя, і інших батьків і матерів».

На думку Блаженнішого Митрополита Онуфрія, патріот – людина, яка любить усіх людей, але без любові до Бога це неможливо: «Це неможливо зробити, якщо людина не любить Бога, тому що від Бога йде сила любові. Якщо ми Бога не полюбимо найбільше – а це Отець наш Небесний, то ми не зможемо і любити правильно ні батьків своїх, ні інших батьків. Тому патріотом є людина, яка любить Бога і любить свого ближнього: батька, матір, брата», – сказав Предстоятель.

 

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ розповів, на що потрібно звернути увагу під час Успенського посту

Редактор Головний

Внаслідок бойових дій у м. Святогірськ були ушкоджені будівлі Святогірської Лаври

Редактор Головний

Духовні настанови Блаженнішого Митрополита Онуфрія у 77-му річницю з Дня народження Предстоятеля — 37 цитат

Редактор Головний