9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди дня обрітення мощей прп. Іова, ігумена Почаївського

10 вересня 2020 року Свято-Успенська Почаївська Лавра відзначає 361-річницю (1659) з дня обрітення мощей ігумена гори Почаївської – преподобного Іова, чудотворця Почаївського.

Участь у святкових заходах взяли також і архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, вікарний архієрей єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій, а також священнослужителі єпархії. 

Напередодні свята у Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської лаври були відслужені 9-й час та всенічне бдіння, яке очолив митрополит Хустський та Виноградівський Марк у співслужінні архієреїв та духовенства.

Під час читання канону на утрені багатотисячний віруючий народ мав можливість поклонитись святим мощам та був помазаний святим єлеєм.

Богослужбові піснеспіви виконували великий лаврський хор, хор братії Лаври та студентів Почаївської духовної семінарії.

В самий день свята в Преображенському соборі були відслужені дві Божественні Літургії. Пізню Божественну Літургію очолив митрополит Хустський і Виноградівський Марк. Серед інших архієреїв йому співслужив і керуючий Волинською єпархією архієпископ Нафанаїл.

Святкові урочистості з нагоди дня пам’яті обрітення мощей прп. Іова закінчилися хресним ходом, під час якого мощі преподобного були віднесені до Печерного храму, де вони завжди почивають. Наприкінці богослужіння намісник Лаври всіх привітав зі святом на честь прп. Іова та побажав небесного предстательства святого у всіх життєвих починаннях. Закінчились урочистості співом многоліття.

Читати також: Преподобний Іов Почаївський і його сучасники

Вас може зацікавити

Архіпастир прочитав третю частину покаянного канону у кафедральному соборі

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл освятив розпис храму у Теклиному на Камінь-Каширщині. ФОТО

Редактор Головний

У день Стрітення Господнього Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний