25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Загальноцерковні Новини

 Єрусалим – мати всіх Церков, а не Константинополь чи Рим – ієрарх Сербської Церкви

Митрополит Амфілохій стверджує, що Церква повинна повернутися до того устрою, який був до імператора Костянтина, а всі питання повинен вирішувати Вселенський собор, повідомляє СПЖ.

Митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій (Радович) вважає, що «істинною матір’ю всіх православних церков є Єрусалимська», тому що, за його словами, “не Рим, і не Константинополь, а Єрусалим породив все церкви». Про це він заявив в інтерв’ю агентству ТАСС.

Зокрема, владика Амфілохій підкреслив, що не вірить в можливість повторення на Балканах моделі православного розколу, яку Константинопольський патріархат зробив в Україні.

Він нагадав, що Дедеіч (лідер розкольницької Чорногорської православної церкви – прим. Ред.) був позбавлений сану Константинопольським патріархатом, «так що про це немає й мови».

У той же час, коментуючи ситуацію в Македонії митрополит Амфілохій заявив, що йому б не хотілося вірити, «що після всіх подій [в Україні] Константинопольський патріархат оголосить війну і Сербській ПравославнійЦеркві, тому що це б стало оголошенням війни СПЦ. Після України всього можна очікувати, але я все ж сподіваюся, що до цього не дійде».

Крім того, владика висловив жаль, що «на Константинопольського патріарха впливають не найбільш достойні, а якась група молодих митрополитів, амбітних людей, які своїми амбіціями підбурюють патріарха до певних вчинків».

Він зазначив, що «розмовляв з серйозними людьми з Греції та іншими», які «не задоволені таким впливом на Константинопольського патріарха».

Митрополит Амфілохій підкреслив, що патріарх Варфоломій «людина в роках і пристосовується, щоб зміцнити свою першість, але насправді наражає себе на небезпеку, в цьому немає ніяких сумнівів».

Він нагадав також, що «на константинопольському патріаршому престолі були великі ієрархи, вселенски визнані, такі як Іоанн Златоуст і Григорій Богослов, між тим були і засуджені патріархи-єретики, безгрішних в Церкві немає».

У той же час, владика Амфілохій вважає, що Константинополь вже давно втратив своє значення для православного світу. Так, за його словами, «Константинополь з 1453 року перестав бути імператорською столицею, сьогодні це столиця султана. Цю якість імперської столиці успадкувало Руське царство, зігравши велику роль для всього православ’я аж до царської смерті в 1918 році. Після падіння Константинополя і вбивства царя в Росії імперії більше не грають колишньої ролі, тому Церква повинна повернутися до того устрою, який був до імператора Костянтина, Костянтинівська епоха церковної історії закінчена».

Він особливо підкреслив, що «єдиний, хто може вирішувати всі православні питання, – це Вселенський собор», який повинен скликатися Константинопольським патріархом. Однак, як вважає митрополит Амфілохій, якщо патріарх Варфоломій «буде продовжувати так себе вести, то він втратить і це право».

Також, на думку одного з найбільш авторитетних ієрархів Сербської Церкви, «єдиною Церквою – істинної матір’ю всіх православних церков, є Єрусалимська, бо не Рим, і не Константинополь, а Єрусалим породив все церкви».

Раніше СПЖ писала, що Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III заявив, що Єрусалимська Церква є Матір’ю всіх Церков і гарантом всеправославної єдності.

Вас може зацікавити

У с. Грузятин відзначили престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Прихожани Свято-Покровського храму Луцька вивчають Священне Писання на біблійних групах – що це і для чого

Редактор Головний

Розпорядження архієпископа Нафанаїла щодо благодійної місії “Одягни дитину”

Редактор Головний