9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини УПЦ

Архієпископ Нафанаїл та єпископ Афанасій привітали митрополита Сергія з 30-ою річницею хіротонії. Оновлено

17 лютого 2021 року виповнилось 30 років з дня архієрейської хіротонії митрополита Тернопільського та Кременецького Сергія. З цієї нагоди у Свято-Богоявленському Кременецькому жіночому монастирі були звершені святкові богослужіння. 

Напередодні ввечері було звершене святкове всенічне бдіння, очолив яке сам ювіляр митрополит Сергій.

У сам день свята була звершена Божественна літургія, очолив яку Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Його Блаженству співслужили митрополит Хустський та Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський та Городоцький Феодор, митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій, митрополити, архієпископи та єпископи УПЦ.

Серед них були й керуючий Волинською єпархією архієпископ Нафанаїл та вікарій Волинської єпархії єпископ Афанасій. Владики привітали митр. Сергія з ювілеєм та побажали ще багато років у крепості тілесних сил служити біля престолу Господнього на чолі Тернопільської єпархії.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та одужання хворих.

Після Літургії ієрархи та духовенство на чолі з Предстоятелем звершили чин славлення свята Стрітення Господнього.

Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав владику Сергія з 30-літтям архієрейського служіння та подякував за сумлінне служіння Церкві і збереження чистоти Православ’я. Предстоятель побажав митрополиту Божого благословення, наснаги, сили й надалі трудитись во славу Божу і на благо святої Церкви не покладаючи рук, окормляти паству словесних овець народу Божого.

Архіпастир удостоїв митрополита Сергія Відзнаки Предстоятеля Української Православної Церкви – вищої нагороди УПЦ. Потім Предстоятель привітав настоятельку Кременецького монастиря ігуменю Маріоніллу з 70-літтям чернечого постригу та 30-літтям несення ігуменського послуху. Блаженніший владика нагородив ігуменю орденом преподобного Іова Почаївського.

Митрополит Сергій та матушка Маріонілла у відповідь подякували Предстоятелю за його турботу і підтримку та піднесли Його Блаженству пам᾽ятні подарунки.

Вас може зацікавити

10 думок Блаженнішого Митрополита Онуфрія в День його народження

Редактор Головний

У день Усікновення глави Іоанна Предтечі єпископ Афанасій взяв участь у богослужінні в Свято-Казанському монастирі урочища Кип’яче

Редактор Головний

Свято-Катеринівська громада с. Великий Омеляник відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний