23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Архієпископ Нафанаїл прочитав третю частину Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі

9 березня 2022 року, у середу першої седмиці Великого посту, керуючий Волинською та Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл звершив читання третьої частини Великого покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі Луцька (район Теремно). 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель храму секретар єпархії прот. Миколай Бондарук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики єпархії.

Опісля богослужіння владика Нафанаїл звернувся до присутніх зі словом проповіді.

Владика наголосив, що святий Андрій Критський згадує нам про цих людей для того, щоб ми наслідували приклад їхнього покаяння, але в жодному разі не приклад їхнього нечестивого життя.

Це повинно спонукати до покаянних почутів, які Духом Святим були відкриті святому Андрію Критському, а по міри сил хочемо їх засвоїти у своїх душах, щоб це покаяння було не просто гарним піснеспівом, а стало частиною нашого особистого покаяння.

“Усі ми проходимо зараз період Святого посту. Тому, найперше, до чого ми повинні прагнути, це наше покаяння. Адже саме воно відкриває нам доступ до всіх добрих справ, до тих заповідей, які ми ще не знали, не бачили, навіть читаючи Святе Євангеліє”. Саме канон святого Андрія Критського, який читається Церквою у перші дні Великого посту, ретельно налаштовує вірян на той лад покаяння, який і закладений у Святому Писанні.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Редактор Головний

1 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Розклад богослужінь та освячення води на Богоявлення у храмах Луцька

Редактор Головний