19.1 C
Lutsk
Середа, 25 Травень, 2022
Волинська єпархія Новини

Свято-Миколаївський храм Луцька отримав унікальну святиню – ікону святителя Спиридона Триміфунтського

Майже вже весняний день 29 лютого, на який цього року припала субота перед Прощеною неділею, був для кліриків та парафіян Свято-Миколаївського храму села Великий Омеляник (фактично церква розташована по вулиці Володимирській міста Луцька) дійсно пасхальним.

Цього дня до храму, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, прибула унікальна святиня – ікона святителя Спиридона Триміфунтського, йдеться на сайті храму.

Цей образ був написаний на Святій Горі Афон,  а освячений – на мощах цього угодника Божого, які перебувають у церкві міста Керкіра, що на грецькому острові Корфу.

До Луцька святиню привезли, до слова, паломники-лучани на чолі з настоятелем парафії прот. Валентином Марчуком.

Цей образ цього дня зустріли благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов, настоятель та клірик Свято-Миколаївського храму села Великий Омеляник прот. Валентин Марчук та ієром. Ілля (Вишневський), а також парафіяни цього храму.

Хресним ходом із духовними піснеспівами ікону було перенесено до храму, де відразу розпочалося Всенічне бдіння під воскресний день.

“Сьогоднішній день дійсно ввійшов до історії цього Свято-Миколаївського храму. Святитель Спиридон Триміфунський жив у той же час, що і святитель Миколай, тобто у IV столітті, і ці святі були навіть друзями. Святитель Спиридон творив справи милосердя, і навіть після своєї смерті він продовжує їх творити. Так, монахи, які доглядають за його святими мощами, постійно помічають, що тапочки на його ногаха стоптані – тобто святий ходить по землі і допомагає людям. І сьогодні ікона освячена на його мощах стала святинею цього храму”, – зауважив благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов.

Після полієлею на Утрені віряни також приклалися до ікони. Також їх було помазано й освяченим єлеєм від мощей святителя Спиридона Триміфунського та зі Святої Гори Афон.

Також вони отримали у подарнунок іконочку із зображенням святителя Миколая та святителя Спиридона,  а також і часточку від тапочок з мощей святителя Спиридона.

Вас може зацікавити

Дев’ятий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

У Неділю Торжества Православ’я архієпископ Нафанаїл очолив святкове богослужіння у соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив пасхальну вечірню у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний