21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму у Раковому Лісі

30 вересня 2022 року, у день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму у селі Раків Ліс Олексіївського благочиння. 

Цього дня Високопреосвященнішому владиці співслужили завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель храму прот. Ростислав Сіжук, клірики єпархії та гості у священному сані.

На Малому вході керуючий єпархією відзначив настоятеля храму високою церковною нагородою – правом служіння Літургії з відкритими Царськими Вратами до Херувимської пісні.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

У молитві після сугубої єктенії Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Також за богослужінням помолились про спасіння усіх сиріт, позбавлених батьківської опіки, дарування їм душевного спокою та благочестя; про усіх, хто допомагає сиротам і навчає їх; про благословення Боже благочестивим батькам, які взяли опіку над дітьми-сиротами, а також про пом’якшення сердець усіх людей.

Наприкінці Літургії відбувся Хресний хід, після якого владика Нафанаїл звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про подвиг святих мучениць.

Довідково: православна громада села Раків Ліс однією з перших в області була незаконно перереєстрована у ПЦУ. Після того, як колишній настоятель Свято-Благовіщенського храму прот. Миколай Смолярчук разом з частиною релігійної громади перейшов під юрисдикцію ПЦУ, указом владики Нафанаїла від 22 лютого 2019 року він був заборонений у служінні.

Громада УПЦ, очолив яку новий настоятель прот. Ростислав Сіжук, була позбавлена доступу до храму та молилася у пристосованому приміщенні. Новий храм православні віряни села Раків Ліс збудували всього за 7 місяців. 

Вас може зацікавити

30 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У селі Качин клірики Волинської єпархії звершили Чин похорону полеглого на війні Захисника України

Редактор Головний

Різдвяний лист преп. Амвросія Оптинського: Про викорінення заздрості

Редактор Головний