10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

31 грудня 2022 року – календар з повчанням

Субота перед Різдвом Христовим. Мчч. Севастіана і дружини його: Никострата (скарбника), жінки його Зої, Касторія, Транквілліна пресвітера і синів його Маркеліна й Марка, дияконів, Клавдія, начальника над в’язницями, сина його Симфоріана, брата Вікторина, Тивуртія та Кастула (близько 287).

Свт. Модеста, архієп. Єрусалимського (633–634). Прп. Флора, єп. Амійського (VII). Прп. Михаїла спов. (близько 845). Прп. Даниїла Пустельника (XV) (Румун.). Прп. Севастіана Сохотського, Пошехонського (близько 1500). Прославлення прав. Симеона Верхотурського (1694). Мч. Віктора (1937); сщмчч. Фадея, архієп. Тверського, Миколая, архієп. Великоустюзького, Ілії, Іоанна, Володимира і Миколая пресвітерів (1937); сщмч. Сергія диякона і мц. Віри (1942).

Євангельські Читання

Суботи перед Різдвом Христовим: Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 72 зач., XIII, 18-29. Ряд.: Єф., 220 зач. (від полу), II, 11-13. Лк., 74 зач., XIV, 1-11.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОЛИ ЗВАНИЙ БУДЕШ КУДИСЬ, НЕ СІДАЙ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ. УЗАГАЛЬНИВШИ ЦЕ, ОТРИМАЄМО: ЗАВЖДИ І КРУГОМ ТРИМАЙСЯ БУТИ СЕРЕД ОСТАННІХ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ЦЬОМУ ПРОСТОМУ ПРАВИЛІ СКОРОЧЕНО ВИРАЖЕНО ВЕСЬ БАГАТИЙ СЕНС СМИРЕННЯ. ВІЗЬМИ ЙОГО, СЯДЬ ТА ПЕРЕГЛЯНЬ УСІ МОЖЛИВІ ВИПАДКИ ТВОГО ЖИТТЯ І НАПЕРЕД ВИБЕРИ СЕБЕ У ВСІХ ЇХ ОСТАННЮ ЧАСТИНУ. ЦЕ ОСТАННЄ БУДЕ ПРАКТИКОЮ СМИРЕННЯ, ЯКЕ ВІД ЗОВНІШНІХ СПРАВ МАЛО ПО МАЛУ ПЕРЕЙДЕ В СЕРЕДИНУ І ПОКЛАДЕ ТАКІ ЗАЧАТКИ СМИРЕННЯ.

 

ЧАС ВІДРОСТИТЬ ЦЕ НАСІННЯ СЕРЕД ТІЄЇ Ж ПРАКТИКИ ТА СМИРЕННЯ ЗБАГАТИТЬ, ЗРЕШТОЮ, ВСЮ ДУШУ ТА ТІЛО І ВСІ ЗОВНІШНІ СПРАВИ. ЩО Ж БУДЕ? А ТЕ, ЩО ВЕЛИЧ МОРАЛЬНА БУДЕ СІЯТИ НА ОБЛИЧЧІ ТВОЄМУ ТА ПРИВАБЛЮВАТИ ЗАГАЛЬНУ УВАГУ; ТА ЗДІЙСНИТЬСЯ НАД ТОБОЮ: “ВСЯКИЙ, ХТО ПІДНОСИТЬСЯ, САМ СЕБЕ ВПОКОРИТЬ, А ХТО ПРИНИЖУЄ СЕБЕ, БУДЕ ПІДНЕСЕНИЙ”.

 

АЛЕ НЕ ЦЕ МАЙ НА УВАЗІ, ПРАКТИКУЮЧИСЬ У СМИРЕННІ, А САМЕ СМИРЕННЯ. ВОНО САМЕ З СОБОЮ ПРИНОСИТЬ У ДУШУ БЛАГИЙ НАСТРІЙ. КУДИ ПРИВЕДЕ СМИРЕННЯ, ТАМ ВСІ ВНУТРІШНІ ТРИВОГИ ЗАВЕРШАТЬСЯ ТА ВСІ ЗОВНІШНІ НЕГАРАЗДИ НЕ СПРАВЛЯЮТЬ РАЗЮЧИХ ВРАЖЕНЬ.

 

ЯК ХВИЛЯ, ЩО НЕ НАТРАПЛЯЄ НА ПЕРЕШКОДИ, БЕЗ ШУМУ ТА УДАРУ РОЗЛИВАЄТЬСЯ У БЕЗМЕЖНОМУ МОРІ, ТАК ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ СКОРБОТИ НЕ ВДАРЯЮТЬ У СМИРЕННУ ДУШУ, А ПРОНОСЯТЬСЯ ЯК БИ ПОВЕРХУ, НЕ ЗАЛИШАЮЧИ СЛІДІВ. ЦЕ, ТАК БИ МОВИТИ, ЖИТТЄВА ПЕРЕВАГА СМИРЕННОГО; А ЯКЕ СВІТЛО ОСІНЯЄ ЙОГО, ЯКІ ВТІХИ ПОСИЛАЮТЬСЯ, ЯКА ШИРОТА СВОБОДИ ДІЙ ВІДКРИВАЄТЬСЯ!.. ВОІСТИНУ, СМИРЕННЯ ОДНЕ ВМІЩАЄ УСЕ…

Вас може зацікавити

Чи можна прибирати у день свята

Редактор Головний

Архіпастир звершив святкове богослужіння з нагоди 30-ї річниці освячення храму с. Люб’язь. ФОТО

Редактор Головний

14 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний