9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію з нагоди 10-річчя освячення храму у селі Мостище. ФОТО

22 вересня 2019 року архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію у храмі на честь святих праведних Іоакима і Анни, що у селі Мостище Михнівського благочиння, громада якого сьогодні святкує престольне свято та 10-річний ювілей відкриття й освячення місцевого храму.

Про це повідомляє офіційний сайт Волинської єпархії. 

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму священник Володимир Коверчук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Михнівського округу протоієрей Володимир Новосад, клірики Волинської та Житомирської єпархій.

Керуючий Волинською єпархією відзначив нагородами таких священнослужителів:

  1. Священник Володимир Коверчук, настоятель місцевого храму села Мостище, нагороджений Палицею;
  2. Священник Іван Панасюк, настоятель Різдво-Богородичного храму села Бузаки, нагороджений Палицею.

Під час богослужіння було піднесено посилену молитву за мир в Україні та за єдність світового православ’я.

Прикрашали службу Божу два хори: місцевий парафіяльний хор та хор священників кафедрального собору Луцька під керівництвом протодиякона Михайла Абрамчука.

По закінченні Божественної літургії та Хресного ходу архієпископ Нафанаїл звернувся до усіх присутніх зі словом проповіді.

Архіпастир привітав настоятеля , прихожан та гостей з подвійним торжеством місцевого храму – Престольним святом та 10-річчям освячення та відкриття Дому Божого.

Владика наголосив, що храм – це не просто стіни, куполи і дзвони, храм – це є дім Божий, святе місце, куди приходять люди для того, щоб отримати прощення гріхів, прийняти у своє тіло й душу Самого Христа, у таїнстві Причастя, помолитись за свою родину, домівку й рідну землю, тому ми, як вірні православні християни маємо піклуватись про Дім Божий, оберігати і прикрашати. Але прикрашати не тільки гарним розписом та позолотою, а насамперед посиленою, чистою та благословенною молитвою, щирою й правдивою любов’ю і беззаперечною, твердою вірою.

У свою чергу настоятель місцевого храму священник Володимир щиро подякував архіпастирю, собору духовенства, прихожанам та гостям свята за високу церковну нагороду, щиру спільну молитву й попрохав у архієрея благословення на подальші труди на благо Христової церкви.

Також отець Володимир висловив подяку своїм рідним: батькові – отцю Василію та братові – отцю Ярославу (клірикам Житомирської єпархії), які прибули розділити торжества з нагоди ювілею та престольного свята, взявши участь у спільній Літургії.

 

Вас може зацікавити

Клірик єпархії взяв участь в онлайн-конференції військового духовенства УПЦ

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив читання повного Великого канону прп. Андрія Критського у кафедральному соборі

Редактор Головний

Церковний хор Свято-Миколаївського храму м. Ківерці колядував у Святогорській Лаврі. ВІДЕО

Редактор Головний