17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Архіпастир очолив богослужіння Навечір‘я Богоявлення у Свято-Покровському храмі Луцька

18 січня 2023 року, у день Навечір’я Богоявлення, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію та чин великого освячення води у Свято-Покровському храмі Луцька.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму архімандрит Феофан (Кирилюк), архімандрит Аліпій (Сапіга) та клірики Свято-Покровського храму.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії архієпископ Нафанаїл звершив чин великого освячення води і окропив усіх присутніх великою агіасмою під спів тропаря свята Богоявлення.

Насамкінець владика привітав усіх зі святом.

«Нехай Господь, Який хрестився в Іордані, благословить нашу землю миром і дарує сили, які нам потрібні для того, щоб жити достойно на землі та бути причасниками життя вічного на Небі», — побажав Архіпастир.

У святвечір, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається великою агіасмою (з давньогрецької – святиня). Під впливом Єрусалимського статуту, з 11 – 12 століття водосвяття відбувається два рази – і у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

Вас може зацікавити

12 грудня 2022 року – православний календар

Редактор Головний

Керуючий єпархією бере участь у святкуваннях з нагоди дня пам’яті прп. Амфілохія Почаївського

Редактор Головний

Чи змиває гріхи Хрещенська вода?

Редактор Головний