19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

9 лютого 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 36 після П’ятидесятниці Пісний день.
Перенесення мощей свт. Iоанна Златоуста (438).

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 10:1-9 (зач. 35). На літ.: – Ап.: Як. 2:1-13 (зач. 52).; Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Єв.: Мк. 10:23-32 (зач. 46).; Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Почувши слово Господа про тяжкість багатим увійти у Царство Боже, учні подумали: «хто ж може спастись?» (Мк. 10:26). Господь сказав на це: «людям це неможливо, але не Богові, бо все можливо Богові» (Мк. 10:27). Неможливо відмовитися від користолюбства без благодатного впливу на серце; неможливо впоратися і зі всякою іншою пристрастю, і зі всім гріхом, що живе в нас, і зі всім його породженням без благодаті Божої.

 

Благодать Божа дається по вірі в Господа, в таїнствах Святої Церкви. Тримайся ж міцніше Святої Церкви Божої та всіх її установлень, і сила Божа, яка допомагає на всяке добро, завжди буде перебувати з тобою. Тільки при цьому завжди пам’ятай, що освітлювальні й животворні ці установлення – засоби, а не ціль; тому й проходь їх лише для того, щоб під дією їхньою оживити та підживити приховані в тобі благодатні сили, і виходити потім на працю свою мужем міцним, готовим до всякого доброго діла (пор. 2 Тим. 3:17).

 

Якщо утримаєш прийняте в собі й не даси йому виходу в ділах благих, будеш не правий – так само як неправий той, хто цурається всього церковного. Через неправих ревнителів благочестя сам лад благочесного життя зазнає нарікання: але це не позбавляє цей лад значення та не виправдовує розумників, котрі цураються його на цій лише підставі.

Вас може зацікавити

Волинська єпархія організовує паломницькі поїздки у жовтні

Редактор Головний

4 жовтня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

Через Хрещення Господь закликає до святості кожного, – митр. Антоній про духовний зміст Богоявлення

Редактор Головний