7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Календар

1 серпня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Макрини, сестри свт. Василія Великого (380). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Дія (бл. 430). Совершается всенощное бдениеЗнайдення  мощей прп. Серафима, Саровського чудотворця (1903). Собор Курських святих.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. кн. Романа (Олеговича) Рязанського (1270). Прп. Паїсія Печерського (XIV). Прав. Стефана Високого, деспота Сербського (1427) і матері його Милиці (1405). Свт. Димитрія, митр. Ростовського (1709).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО , ЩО ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ: “ДОБРА ЛЮДИНА З ДОБРОГО СКАРБУ ВИНОСИТЬ ДОБРЕ, А ЗЛА ЛЮДИНА ЗІ ЗЛОГО СКАРБУ ВИНОСИТЬ ЗЛЕ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЩО ПОКЛАДЕШ У СКАРБНИЦЮ, ТЕ Й ОТРИМАЄШ. ПОКЛАДЕШ ЗОЛОТО – ЗОЛОТО І ВІЗЬМЕШ; ПОКЛАДЕШ МІДЬ – ВІЗЬМЕШ І МІДЬ.

 

ЗВІСНО, І МІДНЕ МОЖНА ВИДАТИ ЗА ЗОЛОТО, АЛЕ ЗНАВЕЦЬ ВІДРАЗУ ПОБАЧИТЬ ПІДМІНУ. ЯК ЖЕ ТАК ЗРОБИТИ, ЩОБИ У СКАРБНИЦІ НАШІЙ БУЛО ЛИШЕ ЗОЛОТО, ТОБТО У СЕРЦІ НАШОМУ ТІЛЬКИ ДОБРО?

 

СЕРЦЕ ЗА ПРИРОДОЮ СВОЄЮ – СКАРБ БЛАГИХ; ЛУКАВЕ Ж ПРИЙШЛО ПІЗНІШЕ. ВІЗЬМИ Ж АНАТОМІЧНИЙ НІЖ УВАГИ ТА НЕСАМОЖАЛІННЯ; ВІДоКРЕМ НЕПРИРОДНЄ ТА ВІДРІЖ ЙОГО. ЛУКАВЕ ОДНЕ ЗА ІНШИМ БУДЕ ВІДХОДИТИ, А БЛАГЕ – МІЦНІТИ ТА РОЗРОСТАТИСЯ; ЗАЛИШИТЬСЯ, ЗРЕШТОЮ, ОДНЕ ДОБРО.

 

СПРАВА ВСЯ У ТОМУ, ЯК ВИЗНАЧИТИ ПРИРОДНЄ ТА НЕПРИРОДНЄ. ТЕПЕРІШНІХ ЗНАВЦІВ НЕ СЛУХАЙ; ВОНИ ВСЕ ТЛУМАЧАТЬ НАВПАКИ: ЩО ПРИРОДНЄ, ТО У НИХ НЕПРИРОДНЄ, А ЩО НЕПРИРОДНЄ – НАЗИВАЮТЬ ЛУКАВЕ ДОБРИМ, А ДОБРЕ – ЛУКАВИМ.

 

ДИВИСЬ НА ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ У ЄВАНГЕЛІЇ І СВ. АПОСТОЛИ У ПИСАННЯХ СВОЇХ, І ВЖЕ ЗА ЇХНІМИ СЛОВАМИ ВИЗНАЧАЙ ПРИРОДНЄ.

ТАК, ЗРЕШТОЮ, ЗБЕРЕШ БАГАТО ДОБРОГО І БУДЕШ ВИНОСИТИ ЙОГО ЗІ СВОГО СЕРЦЯ. МОЛИСЯ ДУХУ СВЯТОМУ: “СОКРОВИЩЕ БЛАГИХ, УСОКРОВИЩЕСТВУЙ БЛАГОЕ В СЕРДЦЕ МОЕМ”.

Вас може зацікавити

27 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний