8.3 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

13 березня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 1-ша Великого посту. Торжество Православ’яГлас 8.
Великий піст.
Дозволяється їжа з олією.

Прп. Іоанна Кассіана Римлянина (435).

Прп. Василія сповідника (бл. 750). Сщмч. Арсенія , митр. Ростовського (1772).

Сщмч. Нестора, єп. Магіддійського (250). Прпп. жон Марини і Кіри (бл. 450). Прп. Іоанна, названого Варсонофієм, єп. Дамаського (V). Сщмч. Протері, патріарха Александрійського (457). Прмч. Феоктириста, ігумена Пелікітського (VIII). (VIII). Блж. Миколая Саллоса, Христа ради юродивого, Псковського (1576).

Девпетерувської ікони Божої Матері (1392).

Євангельські Читання

 Утр. – Єв. 8-е, Ін., 64 зач., XX, 11-18. Літ. – Євр., 329 зач. (від полу́), XI, 24-26, 32 – XII, 2. Ін., 5 зач., I, 43-51.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРАВОСЛАВ’Я. НЕ ЗАБУДЬ ПРАВИЛЬНОГО СЛОВА, ЯКЕ СКАЗАВ ТИ БОГУ, ВІДНОВЛЮЮЧИ З НИМ ЗАВІТ, ВИКОНАНИЙ З ТВОГО БОКУ НЕСУМЛІННО. ПРИГАДАЙ, ЯК ТА ЧОМУ ПОРУШИВ, І СТАРАЙСЯ УНИКАТИ НОВОЇ НЕВІРНОСТІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

НЕ СЛОВО ГАРНЕ СЛАВНЕ, – СЛАВНА ВІРНІСТЬ. ЧИ НЕ СЛАВНО БУТИ У ЗАВІТІ З ЦАРЕМ? НА СКІЛЬКИ Ж КРАЩЕ БУТИ У ЗАВІТІ З ЦАРЕМ ЦАРІВ! АЛЕ СЛАВА ЦЯ ОБЕРНЕТЬСЯ У СОРОМ ТОБІ, ЯКЩО НЕ ВІРНИЙ БУДЕШ ЗАВІТУ.

 

ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ СКІЛЬКИ ПРОСЛАВЛЕНО ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ! І ВСІ ВОНИ ПРОСЛАВЛЕНІ ЗА ВІРНІСТЬ, У ЯКІЙ ВИСТОЯЛИ, ПОПРИ ВЕЛИКІ БІДИ ТА СКОРБОТИ ЧЕРЕЗ ТАКУ ВІРНІСТЬ: ПЕРЕТЕРПІЛИ НАРУГИ ТА ПОБОЇ, А ТАКОЖ КАЙДАНИ ТА В’ЯЗНИЦІ. БУЛИ ПОБИТІ КАМІННЯМ, ПІДДАВАЛИСЯ ТОРТУРАМ, ВМИРАЛИ ВІД МЕЧА, СКИТАЛИСЯ В ОВЕЧИХ ТА КОЗЯЧИХ ШКУРАХ, ТЕРПЛЯЛИ СКОРБОТИ ТА ОЗЛОБЛЕННЯ; ТІ, ЯКИХ УВЕСЬ СВІТ НЕ БУВ ГІДНИЙ, СКИТАЛИСЯ ПУСТЕЛЯМИ ТА ГОРАМИ, ПЕЧЕРАМ ТА ПРОВАЛЛЯМИ ЗЕМНИМИ… ТОМУ І МИ, МАЮЧИ НАВКОЛО СЕБЕ ТАКУ ХМАРУ СВІДКІВ, З ТЕРПІННЯМ БУДЕМО ПРОХОДИТИ ВСЕ, ЩО НАМ ПОТРІБНО ВИТЕРПІТИ, ДИВЛЯЧИСЬ НА НАЧАЛЬНИКА ТА ВИКОНАВЦЯ ВІРИ ІІСУСА”.

Вас може зацікавити

У день престольного свята Архієпископ Нафанаїл відвідав громаду на честь прп. Серафима Саровського у м. Луцьк

Редактор Головний

Без батька залишився трирічний син: клірик Волинської єпархії звершив Чин відспівування загиблого захисника України

Редактор Головний

Напередодні Неділі після Воздвиження Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний