9.5 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Березень, 2024
Всі новини Календар

9 червня 2022 року – календар з повчанням

Сщмч. Ферапонта, єп. Сардійського (III).

Мчч. Феодори діви та Дидима воїна (304). Прп. Давида Гареджийського (VI–VII) (Груз.) (перехідне святкування в четвер після Вознесіння). Прп. Ферапонта Білоєзерського, Можайського (1426). Перенесення мощей свтт. Московських Кіпріана, Фотія та Іони (1472). Прп. Ферапонта Монзенського (1597). Знайдення мощей прп. Нила Столобенського (1667). Прав. Iоанна Руського, спов. (1730).

Вілійської ікони Божої Матері «Знамення» (1889) (перехідне святкування в четвер після Вознесіння).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 64 зач., XII, 8-12. Літ. – Діян., 48 зач., XXV, 13-19. Ін., 55 зач., XVI, 23-33. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., Х, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Істинно, істинно – говорю вам: про що не попросите Отця во ім’я Моє, дасть вам”, – сказав Господь і ще з підтвердженням: “істинно, істинно говорю вам”. Який сором для нас, що ми не вміємо користуватися такою нескладною обітницею.

 

І добре би тільки сором нам від того, а то наводиться тінь на саму обітницю, ніби вона дуже велика та нездійсненна. Ні, вина вся на нас, і головним чином у тому, що ми не усвідомлюємо себе вірними рабами Христовими, і совість не дає нам просити якої-небудь милості від Господа.

 

До того ж і те буває, що якщо інколи і починає хто просити про щось у Бога, то з роздвоєною душею: згадає про те швиденько у молитві кожен раз чи два – і покидає, та й говорить потім: “не чує Бог”. Ні, просячи чогось особливо, треба бути невідступними та невтомними у молитві, подібно до вдови, яка і безсердечного суддю докучанням своїм змусила задовольнити її прохання.

 

Справжні молитвенники, просячи щось у молитві, поєднують з молитвою піст, бдіння, позбавлення всякого року і всяке благотворіння, і при тому просять не день, не два, а місяці та роки; зате й отримують. Їх і наслідуйте, якщо бажаєте мати успіх у молитві.

Вас може зацікавити

16 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

Проповідь у неділю четверту Великого посту

Редактор Головний

9 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний