28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Календар

8 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Евфросинії Александрійської (V). Совершается служба с полиелеемКончина прп. Сергія, ігумена Радонезького, всієї Русі чудотворця (1392).

Прмч. Пафнутія єгиптянина і з ним 546-ти мучеників (III). Прп. Евфросинії Суздальської, в миру Феодулії (1250). Перенесення мощей свт. Германа, архієп. Казанського (1595). Прп. Досифеї затворниці, Києвської (1776). Св. Миколая спов., пресвітера (1941). Знайдення мощей сщмчч. Олександра і Феодора пресвітерів (1985).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Припав прокаженний до Господа та молився: “Господи! якщо хочеш, можеш мене очистити”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Господь сказав: “хочу, очистись”. І відразу ж проказа зійшла з нього. Так і вся моральна проказа відразу ж проходить, як тільки припаде хто до Господа з вірою, покаянням та сповіддю – істинно відходить та втрачає силу всяку на ним.

 

Від чого ж проказа інколи повертається знову? Від того, від чого повертаються і тілесні хвороби. Тому, що одужав, говорять: “того не їж, цього не пий, туди не ходи”. Не послухає і хвороба знову повертається.

 

Так і в духовному життя. Потрібно бути тверезому, не спати та молитися, тоді хвороба гріховна і не повернеться. Не будеш уважним до себе, все без винятку дозволиш собі і бачити, і чути, і говорити, і діяти – як тут не повернутися гріху та не набрати сили знову?

 

Господь велів прокаженному все виконати за законом. Це ось що: після сповіді треба брати єпітимію та правильно її виконувати; у ній прихована велика попереджувальна сила.

 

Але від чого інший каже: заволоділа мною гріховна звичка, не можу собою керувати. Від того, що чи покаяння та сповідь були неповними, чи після пересторог слабко тримається, або ж дурощі на себе напускає.

 

Хоча без праці та самопримушення все зробити, і осміяний буває від ворога. Наважся стояти до смерті і ділом це покажи: побачиш, яка у цьому сила. Правда, що у кожній пристрасті, здається непереборною, ворог володіє душею, але це не виправдання; бо він відразу ж відбіжить, як тільки виконаєш з Божою допомогою поворот зсередини.

 

Вас може зацікавити

28 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний