17.9 C
Lutsk
Середа, 4 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

8 вересня 2022 року – календар з повчанням

Стрітення Володимирської (Києво-Вишгородської) ікони Пресвятої Богородиці (1395). Мчч. Адріана та Наталії (305–311).

Прп. Адріана Ондрусівського (1549). Сщмч. Петра пресвітера (1918); св. Георгія спов., пресвітера (1928). Блж. Марії Дивєєвської (1931). Сщмч. Віктора пресвітера, мчч. Димитрія, Петра і св. Романа спов., пресвітера (1937). Знайдення мощей свт. Миколая спов., митр. Алма-Атинського (2000).

Псково-Печерської, іменованої «Розчулення» (1524) і Володимирської Пушкарівської (XVIII) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39–49, 56. Літ. – 2 Кор., 190 зач., X, 7-18. Мк., 14 зач., III, 28-35. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЄ Є ТАКІ СЛОВА: “ХТО БУДЕ ХУЛИТИ ДУХА СВЯТОГО, ТОМУ НЕ БУДЕ ПРОЩЕННЯ ВО ВІКИ”.

 

ЧИ  ДОВГО ПОТРАПИТИ У ЦЕЙ СТРАШНИЙ ГРІХ? ЗОВСІМ НЕ ДОВГО, БО ОСЬ ЯКІ ПОДІБНІ ЦЬОМУ ГРІХИ: “БАГАТА ТА БЕЗМІРНА НАДІЯ НА БЛАГОДАТЬ БОЖУ, ВІДЧАЙ ЧИ НЕНАДІЯННЯ НА БОЖЕ МИЛОСЕРДЯ, ПРОТИРІЧЧЯ ЯВНІЙ ТА ЗАТВЕРДЖЕНІЙ ІСТИНІ ТА ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ВІРИ.

ІНШІ ДО ЦЬОГО ПЕРЕЛІКУ ДОДАЮТЬ ЗАЗДРІСТЬ ДО ДУХОВНИХ ДАРІВ, ЯКІ ОТРИМУЄ ВІД БОГА БЛИЖНІЙ, ЗАВЗЯТТЯ У ГРІХУ ТА ЗІСТАРЕННЯ У ЗЛОБІ, НЕДБАЛЬСТВО ЩОДО ПОКАЯННЯ ДО ВІДХОДУ ВІД ЖИТТЯ ЦЬОГО” (ПРАВОСЛ. СПОВ. Ч.3., ПИТ.38).

 

ОСЬ СКІЛЬКИ ШЛЯХІВ! ЗАЙДИ У ЯКИЙСЬ-НЕБУДЬ ІЗ НИХ, І ВЖЕ БУДЕ СКЛАДНО ПОВЕРНУТИСЯ, ТАК І ПОНЕСЕ ТЕБЕ ДО ПОГЛИНАЮЧОЇ ПРІРВИ. СПРОТИВ ІСТИНІ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАЛЕНЬКИХ СУМНІВІВ, ЯКІ ЗАРОДЖУЮТЬСЯ ВІД СЛОВА ЧИ ПИСАННЯ ЗЛОГО.

ЗАЛИШ ЇХ БЕЗ УВАГИ ТА ЛІКУВАННЯ, ВОНИ ПРИВЕДУТЬ ДО НЕВІР’Я І ЗАВЗЯТОСТІ У НЬОМУ.

 

ДО ВІДЧАЮ ТАКОЖ ДОХОДЯТЬ НЕПОМІТНО: ПОКАЮСЬ – КАЖУТЬ, І ГРІШАТЬ. ТАК КІЛЬКА РАЗІВ, А ПОТІМ, ПОМІТИВШИ, ЩО ПОКАЯННЯ НЕ ПРИХОДИТЬ, ГОВОРЯТЬ СОБІ: ТАК ТОМУ І БУТИ, НЕ ВПОРАЮТЬСЯ З СОБОЮ І ВІДДАЮТЬСЯ ГРІХУ ПОВНІСТЮ.

 

ЗБИРАЄТЬСЯ БЕЗОДНЯ ГРІХІВ, А ПРИ ЦЬОМУ ДОПУСКАЄТЬСЯ І БЕЗОДНЯ СПРОТИВУ БЕЗЗАПЕРЕЧНОМУ ПОТЯГУ БОЖОЇ БЛАГОДАТІ. КОЛИ У ТАКОМУ ВИГЛЯДІ ПРИЙДЕ ЛЮДИНА ДО ДУМКИ ВИПРАВИТИСЯ, БЕЗЛІЧ ГРІХІВ ПРИГНІЧУЄ її, А СПРОТИВ БЛАГОДАТІ ВІДБИРАЄ СМІЛИВІСТЬ  ПРИСТУПИТИ ДО ГОСПОДА.

 

ОСЬ І ВІДЧАЙ! ПОБЕРЕЖИСЬ ПОЧАТКІВ НЕВІР’Я ТА ГРІХОЛЮБСТВА І НЕ ПОТРАПИШ У ЦЮ БЕЗОДНю.

Вас може зацікавити

17 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Вселенська поминальна субота у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

30 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний