9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

8 вересня 2020 року – календар з повчанням

 Седмиця 14-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемСтрітення Володимирської  ікони Пресвятої Богородиці Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Адріана і Наталіїта інших 23, що з ними постраждали (305-311). Блж. Марії Дивєєвської (1931).

Прп. Адріана Ондрусівського (1549). Собор Нижньогородських святих.

Сщмч. Петра пресвітера (1918). Св. Георгія спов., пресвітера (1928). Сщмч. Віктора пресвітера, мчч. ДимитріяПетра і св. Романа сп., пресвітера (1937). Знайдення мощей свт. Миколая спов., митр. Алма-Атинського (2000).

Псково-Печерської, іменованої “Розчулення”, ікони Божої Матері (1524).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. 2 Кор., 196 зач., XII, 20 – XIII, 2. Мк., 17 зач., IV, 24-34. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ПОСТІЙНЕ ЗРОСТАННЯ З НАСІННЯ ПШЕНИЦІ ПОКАЗУЄ У СТАВЛЕННІ ДО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ ПОСТУПОВИЙ РІСТ ПОТАЄМНОГО У СЕРЦІ ЛЮДИНИ, БЛАГОДАТТЮ БОЖОЮ ЗАСІЯНОГО ТА ДОТРИМАНОГО, А У ВІДНОШЕННІ ДО ЛЮДСТВА – ПОСТУПОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ ТІЛА ЦЕРКВИ ЧИ СЕРЕДОВИЩА ВСІХ, ХТО СПАСАЄТЬСЯ У ГОСПОДІ ІІСУСІ ХРИСТІ ЗА ЧИНОМ НИМ УСТАВЛЕНИМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦІЄЮ ПРИТЧЕЮ ВИРІШУЄТЬСЯ ПИТАННЯ: ЧОМУ ДО ЦЬОГО ЧАСУ ХРИСТИЯНСТВО НЕ ВСЕОСЯЖНЕ?

 

ЯК ЛЮДИНА, ЯКА КИНУЛА НАСІННЯ У ЗЕМЛЮ, СПИТЬ І ВСТАЄ, НАСІННЯ ЖЕ ЖИВЕ І РОСТЕ САМЕ СОБОЮ БЕЗ ЇЇ ВІДОМА, ТАК І ГОСПОДЬ, ПОКЛАВШИ НА ЗЕМЛЮ НАСІННЯ БОЖЕСТВЕННОГО ЖИТТЯ, ДАВ ЇЙ СВОБОДУ СОБІ РОЗРОСТАТИСЯ, ПІДПОРЯДКУВАВШИ ЇЇ ПРИРОДНІЙ ТЕЧІЇ ПОДІЙ І НЕ ЗМУШУЮЧИ ЦИХ ОСТАННІХ; ПІДТРИМУЄ ТІЛЬКИ НАСІННЯ, СПРИЯЄ ЙОМУ У ПЕВНИХ ВИПАДКАХ І ДАЄ ЗАГАЛЬНІ НАСТАНОВИ.

 

ПРИЧИНА ЦЬОМУ У СВОБОДІ ЛЮДИНИ. ГОСПОДЬ ШУКАЄ, ЩОБ ЛЮДИНА САМА СЕБЕ ПІДПОРЯДКУВАЛА ЙОМУ І ЧЕКАЄ СХИЛЕННЯ ЇЇ СВОБОДИ: СПРАВА І ТРИВАЄ.

 

ЯКБИ Ж ВСЕ ЗАЛЕЖАЛО ТІЛЬКИ ВІД ВОЛІ БОЖОЇ, ДАВНО БИ ВСІ БУЛИ БИ ХРИСТИЯНАМИ. ІНШУ ДУМКА: УТВОРЕНЕ ТІЛО ЦЕРКВИ ТВОРИТЬСЯ НА НЕБІ; З ЗЕМЛІ Ж НАДХОДЯТЬ ТІЛЬКИ МАТЕРІАЛИ, УТВОРЕНІ ТЕЖ НЕБЕСНИМИ ДІЯЧАМИ.

 

СЛОВО З НЕБА ПРОХОДИТЬ ЗЕМЛЕЮ І ПРИВЕРТАЄ ОХОЧИХ. ТІ, ХТО ЗРОЗУМІВ ТА НАСЛІДУВАВ, І НАДХОДЯТЬ, ЯК ВЖИВАНИЙ МАТЕРІАЛ У ЛАБОРАТОРІЮ БОЖУ, В ЦЕРКВУ, І ТУТ ПЕРЕРОБЛЯЮТЬСЯ ЗА ЗРАЗКАМИ, ДАНИМИ З НЕБА.

 

ПЕРЕРОБЛЕНІ НА ВИХОДІ З ЦЬОГО ЖИТТЯ ПЕРЕХОДЯТЬ НА НЕБО І ТАМ НАДХОДЯТЬ У ДІМ БОЖИЙ, КУДИ ПРИДАТНИЙ КОЖЕН. ЦЕ ЙДЕ БЕЗПЕРЕРВНО І, ВІДПОВІДНО, СПРАВА БОЖА НЕ СТОЇТЬ.

 

ВСЕЗАГАЛЬНА УРОЧИСТІСТЬ ХРИСТИЯНСТВА І НЕ ПОТРІБНА ДЛЯ ЦЬОГО. АДЖЕ ДІМ БОЖИЙ СТВОРЮЄТЬСЯ НЕВИДИМО.

 

Вас може зацікавити

7 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний