20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

7 травня 2021 року – православний календар

Світла седмиця – загальниця. 
Посту немає.

Ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Савви Стратилата і з ним 70-ти воїнів (272).

Мч. Олександра Ліонського (бл. 177). Мчч. Пасикрата та Валентина (228). Мчч. ЄвсевіяНеонаЛеонтіяЛонгіна та інших (303). Прп. Фоми юродивого (бл. 546-560). Прп. Єлисавети чудотвориці (VI-VIII). Прп. Савви Печерського (XIII). Прп. Олексія, затворника Печерського (XIII). Свт. Симеона Трансільванського (1656) (Рум.). Сщмч. Бранко пресвітера (1941).

Молченської ікони Божої Матері (1405).

Євангельські Читання

Діян., 7 зач., III, 1-8. Ін., 7 зач., II, 12-22. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Після літургії, за звичаєм, звершується мале освячення води. 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Є У СВЯТИХ ОТЦІВ ПОХВАЛА КІЛЬКОМ ЛЮДЯМ, ЯКІ СЛАВИЛИСЯ СВОЇМ ХРИСТИЯНСЬКИМ ЖИТТЯМ, І ВОНА ПОЛЯГАЛА У ТОМУ, ЩО ВОНИ ВОСКРЕСЛИ РАНІШЕ ЗАГАЛЬНОГО ВОСКРЕСІННЯ. У ЧОМУ Ж ТАЄМНИЦЯ ТАКОГО ЖИТТЯ?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ТОМУ, ЩО ВОНИ ЗАСВОЇЛИ СОБІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ЖИТТЯ ПІСЛЯ ВОСКРЕСІННЯ, ЯК ВОНИ ВКАЗУЮТЬСЯ У СЛОВІ БОЖОМУ, І РОБИЛИ ЇХ ЯКІСНІШИМИ У СОБІ. МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ ПОЛЯГАЄ У ВІДВОЛІКАННІ ВІД УСЬОГО ПЛОТСЬКОГО: ТАМ НЕ ОДРУЖУЮТЬСЯ, НЕ ЗАЗІХАЮТЬ, – НЕ БУДУТЬ ТАМ СПОЖИВАТИ МЕРТВУ ЇЖУ, І САМЕ ТІЛО СПРИЙМУТЬ ДУХОВНЕ.

 

ОТОЖ, ХТО ЖИВЕ ВІДРЕЧЕНО ВІД УСЬОГО ПЛОТСЬКОГО, ТОЙ ПРИЙМАЄ У СОБІ АБО ПОВЕРТАЄ У СЕБЕ ЕЛЕМЕНТИ МАЙБУТНЬОГО ПІСЛЯ ВОСКРЕСІННЯ ЖИТТЯ. ДІЙДИ ДО ТОГО, ЩОБ У ТЕБЕ ЗАВМЕРЛО ВСЕ ПЛОТСЬКЕ, І СТАНЕШ ВОСКРЕСЛИМ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ ВОСКРЕСІННЯМ. ШЛЯХ ДО ЦЬОГО ВКАЗУЄ АПОСТОЛ, КОЛИ ГОВОРИТЬ: “ПОСТУПАЙТЕ ПО ДУХУ, И ВЫ НЕ БУДЕТЕ ИСПОЛНЯТЬ ВОЖДЕЛЕНИЙ ПЛОТИ” (ГАЛ. 5, 16). І ПЕРЕКОНУЄ, ЩО ЦИМ ШЛЯХОМ НАПЕВНО МОЖНА ДОСЯГНУТИ ОЧІКУВАНОГО: “СЕЮЩИЙ, ГОВОРИТ ОН, В ДУХ ОТ ДУХА ПОЖНЕТ ЖИЗНЬ ВЕЧНУЮ” (ГАЛ. 6, 8).

Вас може зацікавити

30 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

«Зніми кайдани»: піст – не тягар, а спосіб полегшити наше життя

Редактор Головний