Седмиця 8-а після П’ятидесятниці. Глас 6. День пісний. |
Дозволяється їжа з олією.
|
Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці. Свв. жон Олімпіади диякониси (409) і Євпраксії діви, Тавенської (413). Прп. Макарія Жевтоводського, Унженського (1444).
Пам’ять V Вселенського Собору (553).
Сщмч. Миколая пресвітера (1918). Сщмч. Олександра пресвітера (1927). Св. Іраїди спов. (1967).
Євангельські Читання
1 Кор., 145 зач., X, 12-22. Мф., 68 зач., XVI, 20-24. Прав. Анні: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Коли св. апостоли сповідали Спасителя Сином Божим, Він сказав: “повинен… постраждати… і бути вбитим”.
Справа дозріла, залишилося тільки завершити її
хресною смертю.
Теж саме буває і під час морального піднесення християнина. Поки він у боротьбі з пристрастями, ворог ще має надію якось спокусити його, але коли пристрасті згаснуть, а у ворога не вистачить сили пробудити їх, тоді він починає піднімати зовнішні спокуси – наклепи, причому найбільш чутливі.
Він прагне закинути думку: “ну, для чого ти працював і боровся? Ніякої тобі від цього користі”.
Але коли він таким чином готує війну у сні, Господь трудівнику Своєму посилає дух терпіння, і перш ніж ворог встигне підняти яку-небудь біду, у серці готує його до всякого року страждань та неприємних речей, і підступні речі ворога не здійсняються.
Як Господь сказав про Себе: “повинен постраждати”, так і вони відчувають певні скорботи. І коли вони таки наступають, то з радістю зустрічають їх, п’ють їх, як спраглий п’є прохолодну воду.