7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини Календар

7 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.

Совершается служба на шестьВмц. Єкатерини  (305-313). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВмч. Меркурія (III). Совершается служба на шестьМч. Меркурія Смоленського (1238).

Мц. Августи , мчч. Порфирія Стратилата і 200 воїнів (305-313). Прп. Меркурія, посника Печерського (XIV). Прп. Симона Сойгинського (1562). Прп. Мастридії  діви.

Сщмч. Євграфа пресвітера (1919). Сщмчч. Євгенія і Михаїла пресвітерів (1937). Сщмчч. Олександра, Олексія, ІоаннаКорнилія і Митрофана пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

2 Сол., 274 зач. (від полу́), I, 10 – II, 2. Лк., 87 зач., XVII, 26-37. Свв.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО СТАНЕ ЗБЕРІГАТИ ДУШУ СВОЮ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ ЇЇ; А ХТО ЗАГУБИТЬ ЇЇ, ТОЙ ОЖИВИТЬ ЇЇ”. ТРЕБА РОЗУМІТИ ЦЕ ТАК: ЗБЕРІГАТИ ДУШУ СВОЮ ОЗНАЧАЄ ЖАЛІТИ СЕБЕ; А ГУБИТИ ДУШУ – НЕ ЖАЛІТИ СЕБЕ; ТРЕБА ТІЛЬКИ МАТИ НА УВАЗІ, ЩО НА ШЛЯХУ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ АБО В ПРАЦІ ДЛЯ ГОСПОДА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

І ВИЙДЕ ТАК: ХТО ПРАЦЮЄ ГОСПОДУ У ВИКОНАННІ ЙОГО ЗАПОВІДЕЙ, НЕ ШКОДУЮЧИ СЕБЕ, ТОЙ СПАСЕТЬСЯ; А ХТО ЖАЛІЄ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГИНЕ. СТАНЬ ЖАЛІТИ СЕБЕ, НЕОДМІННО ВИЯВИШСЯ ПОРУШНИКОМ ЗАПОВІДЕЙ І, ВІДПОВІДНО, РАБОМ, ЯКИЙ НІЧОГО НЕ ВАРТИЙ; А ТАКОМУ РАБОВІ ЯКИЙ МОЖЕ БУТИ ВИРОК? “НЕГІДНОГО РАБА ВИКИНЬТЕ У ПІТЬМУ ЗОВНІШНЮ: ТАМ БУДЕ ПЛАЧ ТА СКРЕГІТ ЗУБІВ”.

 

ПОТРУДІТЬСЯ ПОСПОСТЕРІГАТИ ЗА СОБОЮ ХОЧА Б ПРОТЯГОМ ОДНОГО ДНЯ, І ПОБАЧИТЕ, ЩО САМОЖАЛІННЯ ВИКРИВЛЮЄ ВСІ СПРАВИ НАШІ ТА ВІДБИВАЄ ОХОТУ РОБИТИ ЇХ. БЕЗ ПРАЦІ ТА ЗУСИЛЬ НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ; А ЗМУСИТИ СЕБЕ ЖАЛЬ, – ОСЬ І ЗУПИНКА. Є СПРАВИ, ЯКІ ХОЧЕШ ЧИ НІ, А РОБИТИ ТРЕБА. ТАКІ СПРАВИ ВИКОНУЮТЬСЯ, НЕ ВІДСТУПАЮЧИ, ХОЧА І ВАЖКУВАТО. АЛЕ ТУТ САМОЖАЛІННЯ ПЕРЕМАГАЄТЬСЯ САМОЖАЛІННЯМ. НЕ СТАНЕШ РОБИТИ – ЇСТИ НІЧОГО НЕ БУДЕ.

 

А ОСКІЛЬКИ СПРАВИ ЗАПОВІДЕЙ НЕ ТАКОГО РОДУ, ТО ПРИ САМОЖАЛІННІ ВОНИ ЗАВЖДИ ВІДПУСКАЮТЬСЯ. І ПОТУРАТИ НА ПОГАНІ СПРАВИ ТЕЖ МОЖНА ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ САМОЖАЛІННЯ. ШКОДА СОБІ ВІДМОВИТИ У ТОМУ, ЧОГО ЗАХОТІЛОСЯ – БАЖАНЕ І ВИКОНУЄТЬСЯ; І ВОНО ЧИ ПРЯМО Є ГРІШНИМ, АБО Ж ВЕДЕ ДО ГРІХА. ТАК, ТОЙ, ХТО ЖАЛІЄ СЕБЕ ЗАВЖДИ, ЩО ПОТРІБНО, ТОГО НЕ РОБИТЬ, А ЩО НЕ ПОТРІБНО, У ТОМУ СОБІ ПОТУРАЄ, І ВИХОДИТЬ НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ. ЯКЕ Ж ТУТ СПАСІННЯ?

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич): Заради кожного з нас знову і знову народжується в світ Син Божий

Редактор Головний

Церква протиставляє вченню Константинопольського патріархату про першість принцип соборності, – митр. Антоній

Редактор Головний

1 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний