19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

6 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Димитрівська батьківська субота. Глас 2.
Посту немає

Совершается служба с полиелеемІкони Божої Матері “Всіх скорботних Радість” (1688). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Арефи  і з ним 4299 мучеників (523). Прп. Зосими  (1833).

Мц. Вікторії Нікомідійської. Блж. Єлезвоя  (Калеба), царя Ефіопського (553-555). Мц. Синклітикії   і двох дочок її (VI). Прпп. Арефи (XII), Сисоя (XIII) і Феофіла (XII-XIII), затворників Печерських. Свт. Афанасія, Патріарха Царгородського (після 1311). Прп. Георгія (1959).

Сщмчч. Лаврентія  , єп. Балахнінського, Олексія пресвітера і мч. Олексія (1918). Прп. Арефи  спов. (1932). Сщмчч. Іоанна і Миколая пресвітерів (1937). Сщмч. Петра пресвітера (1938).

Євангельські Читання

2 Кор., 168 зач., I, 8-11. Лк., 29 зач., VII, 1-10 . За упокій: 1 Сол., 270 зач., IV, 13-17. Ін., 16 зач., V, 24-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЯКА СВІТЛА ОСОБИСТІСТЬ СОТНИК! ЯК ДІЙШОВ ВІН ДО ТАКОЇ ВІРИ, ЩО ПЕРЕВЕРШИВ НЕЮ ВСІХ ІЗРАЇЛЬТЯН, ЯКІ БУЛИ ВИХОВАННІ ОДКРОВЕННЯМ,

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийПРОРОЦТВАМИ ТА ЧУДЕСАМИ?

 

ЄВАНГЕЛІЄ НЕ ВКАЗУЄ ЯК, А ОПИСУЄ ТІЛЬКИ ВІРУ ЙОГО І КАЖЕ, ЯК ПОХВАЛИВ ЙОГО ГОСПОДЬ. ШЛЯХ ВІРИ – ПОТАЄМНИЙ ШЛЯХ. ХТО МОЖЕ І СОБІ ТО САМОМУ ПОЯСНИТИ, ЯК СКЛАДАЮТЬСЯ У СЕРЦІ ПЕРЕКОНАННЯ ВІРИ?

 

КРАЩЕ ВСЬОГО ВИРІШУЄ ЦЕ СВ. АПОСТОЛ, ЯКИЙ НАЗИВАЄ ВІРУ БОЖИМ ДАРОМ. ВІРА, ДІЙСНО, Є БОЖИМ ДАРОМ, АЛЕ НЕВІРИ НЕ БЕЗМОВНІ, ТО, ВИХОДИТЬ, САМІ ВИННІ, ЩО НЕ ДАЄТЬСЯ ЇМ ЦЕЙ ДАР.

 

НЕМАЄ ПРИЄМНИКА ДЛЯ ЦЬОГО ДАРУ, ВІН І НЕ ДАЄТЬСЯ, БО НЕМАЄ ЧИМ ПРИЙНЯТИ ЙОГО, А В ТАКОМУ ВИПАДКУ ДАВАТИ – ЦЕ ТЕЖ САМЕ, ЩО І ВИТРАТИТИ ДАРЕМНО. ЯК ДУША РОБИТЬСЯ ЗДАТНОЮ БУТИ ПРИЄМНИЦЕЮ ДАРУ ВІРИ, ЦЕ СКЛАДНО ВИЗНАЧИТИ.

 

У СОТНИКУ ВИДНО КРАЙНЄ СМИРЕННЯ, ПОПРИ ТЕ, ЩО ВІН БУВ ВЛАСНИМ ЧОЛОВІКОМ, ДОБРОЧЕСНИМ ТА РОЗУМНИМ. НЕ СМИРЕННЯМ ХІБА ВЗАГАЛІ ЗАЛУЧАЄТЬСЯ ЦЯ ВЕЛИКА МИЛІСТЬ, ЯКА ДАЄ ВІРУ? ДУЖЕ НЕ ДИВНО. ПРИНАЙМНІ, ВСІМ ВІДОМО ТЕ, ЩО НЕВІРИ ЗАВЖДИ ДУХА ГОРДОГО І ЩО ВІРА БІЛЬШЕ ВСЬОГО ПОТРЕБУЄ ПОКІРНОСТІ РОЗУМУ ПЕРЕД СВОЇМ ЕГО.

Вас може зацікавити

Студенти ВДС помолились за тих, хто страждає від пияцтва

Редактор Головний

«Повертаємо в Україну культурну спадщину». Галицько-Волинське Євангеліє ХІІ століття готують до друку

Редактор Головний

Тілесне здоров’я не допомагає людині, якщо вона має душевні недуги, – Предстоятель

Редактор Головний