Седмиця 5-а Великого посту. Глас 8. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти). |
Передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Прп. Захарії ченця. Свт. Артемія (Артемона), єп. Солунського (Селевкійського) (I–II).
Прп. Якова спов., єп. (VIII–IX). Прп. Захарії, посника Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Мчч. Стефана та Петра Казанських (1552). Сщмч. Олександра пресвітера (1918). Сщмч. Володимира пресвітера (1920).
Ікони Божої Матері, іменованої «Тучна Гора».
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ХРЕЩЕННЯ, ЗА АПОСТОЛОМ ПЕТРОМ, Є “ОБІТНИЦЕЮ БОГУ ДОБРОЇ СОВІСТІ” (1 ПЕТ. 3, 21). ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ХРЕЩЕННЯ, ДАЄ ОБІТНИЦЮ ЖИТИ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС З ЧИСТОЮ СОВІСТЮ, ЗА ВСІЄЮ ШИРОТОЮ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ, ЯКІ БУЛИ ПРИЙНЯТІ СОВІСТЮ. МОРАЛЬНА ЧИСТОТА Є РИСОЮ ХРЕЩЕНОГО.
АПОСТОЛ ПАВЕЛ СВІТЛО ЖИТТЯ ЙОГО ПОРІВНЮЄ ЗІ СВІТЛІСТЮ ВОСКРЕСЛОГО ГОСПОДА. “ЩОБ ЯК ХРИСТОС ВОСКРЕС З МЕРТВИХ СЛАВОЮ ОТЦЯ, ТАК І НАМ ХОДИТИ В ОНОВЛЕНОМУ ЖИТТІ” (РИМ. 6, 4). У ХРЕЩЕННІ ДАВНЯ ГРІХОЛЮБНА ЛЮДИНА ВМИРАЄ, А ПІДНІМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА НОВА, ЯКА БУДЕ РЕВНОЮ ДО ДОБРИХ СПРАВ.
“ТАК І ВИ, ХРЕЩЕННІ, ВВАЖАЙТЕ СЕБЕ МЕРТВИМИ ДЛЯ ГРІХА, А ЖИВИМИ ДЛЯ БОГА У ХРИСТІ ІІСУСІ, ГОСПОДІ НАШОМУ. ОТОЖ, НЕХАЙ НЕ ЦАРЮЄ ГРІХ У СМЕРТНОМУ ВАШОМУ ТІЛІ, ЩОБ ВАМ ПІДКОРЯТИСЯ ЙОМУ В ПОХОТЯХ ЙОГО; І НЕ ВІДДАВАЙТЕ ЧАСТИН ВАШИХ ГРІХУ В РУКИ НЕПРАВДИ, АЛЕ ВІДДАЙТЕ СЕБЕ БОГУ, ЯК ОЖИВШОМУ З МЕРТВИХ, І ЧАСТИНИ ВАШІ БОГУ В РУКИ ПРАВЕДНОСТІ. ГРІХ НЕ ПОВИНЕН НАД НАМИ ВЛАДАРЮВАТИ” (РИМ. 6, 11-14).