20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

6 квітня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а Великого посту. Глас 8.
Великий піст.
Монастирський устав:
cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Прп. Захарії ченця. Свт. Артемія (Артемона), єп. Солунського (Селевкійського) (I–II).

Прп. Якова спов., єп. (VIII–IX). Прп. Захарії, посника Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Мчч. Стефана та Петра Казанських (1552). Сщмч. Олександра пресвітера (1918). Сщмч. Володимира пресвітера (1920).

Ікони Божої Матері, іменованої «Тучна Гора».

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іс., XLI, 4-14. На веч.: Бут., XVII, 1-9. Притч., XV, 20 – XVI, 9. Благовіщенню: Бут., XXVIII, 10-17. Єз., XLIII, 27 – XLIV, 4. Притч., IX, 1-11.
Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ХРЕЩЕННЯ, ЗА АПОСТОЛОМ ПЕТРОМ, Є “ОБІТНИЦЕЮ БОГУ ДОБРОЇ СОВІСТІ” (1 ПЕТ. 3, 21). ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ХРЕЩЕННЯ, ДАЄ ОБІТНИЦЮ ЖИТИ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС З ЧИСТОЮ СОВІСТЮ, ЗА ВСІЄЮ ШИРОТОЮ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ, ЯКІ БУЛИ ПРИЙНЯТІ СОВІСТЮ. МОРАЛЬНА ЧИСТОТА Є РИСОЮ ХРЕЩЕНОГО.

 

АПОСТОЛ ПАВЕЛ СВІТЛО ЖИТТЯ ЙОГО ПОРІВНЮЄ ЗІ СВІТЛІСТЮ ВОСКРЕСЛОГО ГОСПОДА. “ЩОБ ЯК ХРИСТОС ВОСКРЕС З МЕРТВИХ СЛАВОЮ ОТЦЯ, ТАК І НАМ ХОДИТИ В ОНОВЛЕНОМУ ЖИТТІ” (РИМ. 6, 4). У ХРЕЩЕННІ ДАВНЯ ГРІХОЛЮБНА ЛЮДИНА ВМИРАЄ, А ПІДНІМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА НОВА, ЯКА БУДЕ РЕВНОЮ ДО ДОБРИХ СПРАВ.

 

“ТАК І ВИ, ХРЕЩЕННІ, ВВАЖАЙТЕ СЕБЕ МЕРТВИМИ ДЛЯ ГРІХА, А ЖИВИМИ ДЛЯ БОГА У ХРИСТІ ІІСУСІ, ГОСПОДІ НАШОМУ. ОТОЖ, НЕХАЙ НЕ ЦАРЮЄ ГРІХ У СМЕРТНОМУ ВАШОМУ ТІЛІ, ЩОБ ВАМ ПІДКОРЯТИСЯ ЙОМУ В ПОХОТЯХ ЙОГО; І НЕ ВІДДАВАЙТЕ ЧАСТИН ВАШИХ ГРІХУ В РУКИ НЕПРАВДИ, АЛЕ ВІДДАЙТЕ СЕБЕ БОГУ, ЯК ОЖИВШОМУ З МЕРТВИХ, І ЧАСТИНИ ВАШІ БОГУ В РУКИ ПРАВЕДНОСТІ. ГРІХ НЕ ПОВИНЕН НАД НАМИ ВЛАДАРЮВАТИ” (РИМ. 6, 11-14).

Вас може зацікавити

Про які гріхи говориться на Причасті: «Причащається… для залишення гріхів»?

Редактор Головний

У селі Сошичне на Камінь-Каширщині попрощалися з полеглим Захисником України

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята Різдво-Богородичного храму Луцька

Редактор Головний