13.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чи можуть у Церкві “розвінчати подружжя”

Немає такої процедури як «розвінчування», є «благословення єпископа на повторний шлюб».

Про це сказав єпископ Феодосій (Марченко).

«Шлюбів може бути максимум три. Чому єпископ благословляє? Та тому що самі, хто «розвінчується» своїм приходом до правлячого архієрея, вже констатують той факт, що вони зруйнували свою сім’ю», – сказав єпископ Феодосій.

Він звернув увагу, що частіше приходить лише один із подружжя, для якого дуже важливо вирішити таку проблему з церковної точки зору, особливо на етапі побудови нових сімейних стосунків. «Річ у тому, що будь-яке таїнство у Церкві здійснюється Самим Богом. Тому як можна просити у молитві про Його допомогу в новому сімейному житті, не принісши покаяння і не отримавши нового благословення?» – додав архієрей.

«Тому єпископ, детально вникнувши в кожну конкретну ситуацію, і викладає таке благословення, щоб вже над новою парою могло відбутися ще одне таїнство Вінчання. Буває, що колись зруйнована сім’я знаходить нове життя після розмови з правлячим архієреєм. Але, на жаль, такі випадки рідкісні», – пояснив владика.

Ієрарх УПЦ назвав ще однією причиною благословення на повторний шлюб турботу Церкви про те, щоб молоді люди, які раніше оступилися, знайшли себе в новому сімейному житті, переосмисливши минуле і не повторюючи колишніх помилок. «Якщо Господь нам дає завжди можливість піднятися, покаятися і виправитися, то священнослужитель (єпископ) у даному випадку є лише видимим виразом того, що відбувається на духовному рівні», – додав він.

«Неправильно жити без Божого благословення. Але правильніше – зберегти на все життя одну і єдину, Богом даровану сім’ю. Ця проблема давня, що сягає корінням у Старий Завіт, коли пророк Мойсей дозволив чоловікам давати розвідний лист своїм дружинам, як сказано в Євангелії «за жорстокосердям» (Мф. 19:3–9; Втор. 24:1–4). Але Христова заповідь однозначно звучить: «Що Бог з’єднав, того людина нехай не розлучає» (Мф. 19:6). На жаль, цей заклик не є визначальним у більшості сучасних молодих людей, як і багато іншого, від чого трапляються трагедії в сімейному житті», – зазначив єпископ Феодосій.

Джерело

Вас може зацікавити

Що таке справжній піст та як постувати правильно

Редактор Головний

Молимо Пресвяту Богородицю про Її благодатний покров для нас та нашої землі, – Блаженніший

Редактор Головний

Напередодні неділі 2-ої Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний