30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чому православний християнин не може носити на руці червону нитку?

Сьогодні, на жаль, зустрічається багато людей, які пов’язують собі на руку червону нитку, захищаючись від чаклування, пристріту, заздрості, ненависті тощо.

Пов’язування червоної вовняної нитки на руку – традиція іудейська, кабалістична.

Слово «кабала» в перекладі з івриту означає «отримання, прийняття, переказ». Сутність вчення каббали полягає в тому, що в Торі («П’ятикнижжя» святого пророка Мойсея – перші п’ять книг Старого Заповіту) і в інших іудейських текстах міститься нібито якесь таємне знання, яке доступно лише обраним. Кабалістичні вчення часто пов’язані з наданням ліерам давньоєврейського алфавіту якихось «містичних», «священних» функцій. Чимось нагадує вчення піфагорійців щодо «містичної сили цифр».

В сутності, каббалістична традиція – це навіть відкидання класичного іудаїзму. Це магія, що маскується під виглядом юдейства.  Ця магія, звичайно ж, замішана на гордині. Тому що, як ми бачимо з вищезгаданого постулату, тільки якісь «обрані» можуть осягнути науку Кабали. Тут вже є відділення людей від людей. Існують якісь обрані і всі інші. Заміс тут, звичайно ж, складається з гордині. Кабала тішить гординю людську: «я володію таємним знанням, яким не володіють інші».

Так і горезвісна червона нитка сходить до кабалістичної традиції, що прийшла до нас з Ізраїлю. Отримання червоної нитки, її носіння – це цілий магічний обряд. Не будемо зупинятися на ньому в силу його безглуздості, марності і громіздкості, як, по суті, і все в магії, з її педантичним прописуванням численних, нагромаджених один на одного, безглуздих і багато в чому смішних обрядів.

Подивимося з Божою допомогою в суть проблеми. Сучасний іудей – це людина, релігія якої передбачає те, що Месія ще не прийшов на землю. Христос для юдея – «лжемесія». Іудей чекає свого «месію».

Виходячи з цього, дуже сумно, коли православний християнин, який дочекався свого Месію – Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, носінням червоної нитки відкидає Його і переходить у табір до юдействующих. Згадаймо слова святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова: «і зневагу тих, що говорять про себе, ніби юдеї вони, та ними не є, але вони зборище сатани» (Одкровення 2:9). Тобто лагідний і милосердний апостол любові назвав іудеїв збіговиськом сатанинським. Відповідно, виходячи з логіки Священного Писання, всі, хто переходить в іудаїзм, хоча б навіть пов’язуючи червону нитку (а її треба пов’язувати з кабалістичним правилами з певними іудейськими молитвами), переходить в збіговисько сатанинське – тобто до диявола.

Тому православний християнин не може носити червону нитку. Якщо ж це сталося, то  в цьому гріху сповідатися у священика.

Звичайно, мені не здається, що всі люди, які пов’язують червоні нитки, є свідомими прихильниками іудейської релігії. Швидше за все, вони мають напівмовний погляд на світ і на релігію – захиститися від пристріту та такого іншого всіма доступними для них методами. І в храмі свічку поставити, і каббалістичною ниткою пов’язатися, і батюшку запросити будинок освятити, і до бабки сходити, і молитву «Отче наш» прочитати, і ікону «Семистрільну» над дверима повісити, а поруч з нею підкову і турецьке «око Фатіми», щоб вже напевно.

Але в очах Бога подібна теплохладність є тяжким гріхом. Згадаймо Одкровення: «Я знаю діла твої, що ти не холодний, ані гарячий. Якби то холодний чи гарячий ти був! А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх вуст» (Одкровення 3: 15,16). Які страшні слова і яка страшна кара призначена теплохладным!

Хто це такі? Що це за люди? Люди з максимальною віддачею серця закохані в матеріальний світ, що мають бажання жити і грішити в ньому, ні в чому більше не потребують. Люди, які, подібно фарисеям, хочуть поставити релігію собі в служіння для того, щоб тішити гординю або марнославство, або сріблолюбство, або інші якісь гріхи. Люди, які відкинули Бога і звели на престолі свого серця нового кумира-самого себе. Такі готові і до церкви піти, і до бабки, і нитку червону пов’язати, і в індуїстському храмі сандалову паличку перед божеством слона запалити. Їм все одно, яка релігія за великим рахунком. Аби виконувалися їхні бажання.

Але ми, дорогі брати і сестри, вийдемо з цього невігластва, відокремимося від середовища гріха і вперемо свій розум у Христа. Він і є наш головний захист. І шлях до нього – це головна мета в житті. Йдучи цим шляхом, ми набуваємо такий скарб, поруч з яким меркне все інше. Ми вступаємо у спілкування з Богом, Єдиним Подавцем всіх благ, Єдиним Джерелом життя і здоров’я для нас і для всього світу.

Ієрей Андрій Чиженко

Джерело

Вас може зацікавити

У день захисника України єпископ Афанасій помолився за загиблих воїнів

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму с. Мельники Мостище

Редактор Головний

6 жовтня 2023 року – православний календар

Редактор Головний